YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zihniyet hala değişmedi!
Sözlü tacize uğrayan genç kıza, Gazi sahip çıktı...
Zihniyet hala değişmedi!
11 Kasım 2011 / 07:47 Güncelleme: 11 Kasım 2011 / 07:50

İzmir'de düzenlenen Atatürk'ün 73. ölüm yıldönümü anma töreninde bir üniversite öğrencisi, başörtülü olduğu gerekçesiyle sözlü tacize uğradı. Olay karşısında gözyaşlarına hâkim olamayan ve Hizmet Gönüllüleri Konfederasyonu'nda staj yaptığı öğrenilen genç kıza Kıbrıs gazisi sahip çıkarak teselli etti.

Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törende yaşanan olayda, 'Atatürkçü' olduğunu iddia eden bir kadın, başörtülü öğrenci N.N.E.'ye, "Senin buradan gitmeni istiyorum." dedi. Kimliğini açıklamak istemeyen kadın, çevrede bulunanların tepkisi üzerine, "Bu insanların karşı devrimin ürünü olduğunu göremiyorsanız, sizinle konuşacak hiçbir şeyim yok." ifadelerini kullandı. Bir vatandaşın, "Herkes giyiminde hür değil mi?" sorusu üzerine saldırgan, "Hürriyet bu mu? Karşı devrimin simgesini kabul etmek mi hürriyet? Ben etmiyorum o zaman." diyerek alandan uzaklaştı. Bu sırada gözyaşlarını tutamayan N.N.E.'nin yanına gelen bir Kıbrıs gazisi, "Ne mutlu sana, tebrik ediyorum. Atatürk başörtüsüne karşı değildir. Sen rahat ol." sözleriyle genç kızı teselli etmeye çalıştı.

Olaya tepki gösteren Hizmet Gönüllüleri Konfederasyonu Başkanı Nezaket Emine Atasoy da genç kızın yanlarında staj yaptığını, böyle bir durumla karşılaşmanın kendilerini son derece üzdüğünü söyledi. Bazı insanların hâlâ dar kalıplarda sıkışmasına anlam veremediklerini belirten Atasoy, "Atatürk kimsenin değil bütün Türk milletinindir. Bu zavallı kadın, inançlarından dolayı başını örten bir kızımızı buradan kovma cüreti gösterdi. Kendisini kınıyorum. Bunu İzmir'e ve İzmirlilere mal etmek doğru olmaz, çünkü İzmirliler gerçekten demokrat insanlardır." diye konuştu.  (Zaman)

ATATÜRK BUNLAR GİBİSİNİ ÇANAKKALEDE DENİZE DÖKTÜ
 // osman tahmaz
aslında bu gibilere acıyorum atatürkçü olan insan ileri görüşlü olur bu olsa olsa kültürsüz saygısız bir insanın yapacagı davranış olur söylenecek çok şey var aslında toplumun vicdanına bıraktım...
11 Kasım 2011 11:33
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler