YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zeytin Dalı Harekatı'nda şiddetli çatışma! YPG saldırdı, ÖSO ele geçirdi
Zeytin Dalı Harekatı'nda TSK ve ÖSO birlikleri Afrin'in kırsalında direnişle karşılaşmadan ilerlerken kentin kuzeyindeki kritik öneme sahip Şengal Köyü'nde çatışmaların yoğunlaştığı öğrenildi.
Zeytin Dalı Harekatı'nda şiddetli çatışma! YPG saldırdı, ÖSO ele geçirdi
22 Ocak 2018 / 13:42 Güncelleme: 22 Ocak 2018 / 13:48

Zeytin Dalı Haretı'nın 3. gününde TSK ve ÖSO birlikleri Afrin'de 11 noktayı ele geçirdi. Afrin kırsalında Mehmetçik ve ÖSO'ya direnmeden çekilen teröristlerin ele geçirilen Şengal köyünde saldırıya geçtiği öğrenildi. KARAR.COM muhabirine bilgi veren bölge kaynakları ÖSO güçlerinin teröristlere anında karşılık verdiğini ve çatışmaların yoğun şekilde devam ettiği bilgisini paylaştı. 

SAHADAKİ MEHMETÇİĞE ATIŞLARIYLA DESTEK

Öte yandan Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Suriye'deki terör hedeflerine yönelik operasyonların sürdüğü bölgeye Kilis'ten bu sabah top atışları yapılmaya başlandı. Operasyonun başından bu yana 200'e yakın hedefin vurulduğu öğrenildi. 

Sınırda konuşlu TSK'ya bağlı birliklerce terör örgütü PYD/PKK'nın işgal ettiği alanlara yönelik zaman zaman yoğunlaşan atışlar, Kilis kent merkezinin yanı sıra Hatay hudut hattındaki bazı köylerden de duyuluyor. Bu arada, sınırdaki birliklere de ara ara askeri araç takviyesi yapılıyor.

 

KARAR

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler