YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zeytin Dalı Harekatında büyük temizlik!
Zeytin Dalı Harekâtı 22'nci gününde devam ediyor. Harekatta önemli aşamalar kaydedildi. TSK'nın ilerleyişi devam ederken, ÖSO da sahada faaliyetlerini sürdürüyor. İlk günden bu yana 1141 terörist etkisiz hale getirildi.
Zeytin Dalı Harekatında büyük temizlik!
10 Şubat 2018 / 10:40 Güncelleme: 10 Şubat 2018 / 10:42

Zeytin Dalı Harekâtı’nın 21’inci gününde 5 köy daha PKK/PYD’li teröristlerden temizlendi. 19 hedef havadan imha edildi, terör hedefleri hem havadan hem karadan yoğun şekilde bombalandı.

Zeytin Dalı Harekâtı’nda hava harekâtının yeniden başlamasıyla operasyon hız kazandı. Afrin’deki terör hedefleri, gece yarısından itibaren havadan ve karadan yoğun şekilde ateş altına alındı. TSK ve ÖSO unsurları Afrin’in batısındaki Nisriyye, Dükkan, Eşkan ve Cukali Favkani ve Orta Çakallı köylerini terörden arındırdı.

19 HEDEF İMHA EDİLDİ

Böylece harekât kapsamında 46 köy ve nokta kurtarılmış oldu. Genelkurmay Başkanlığı da önceki gece hava harekâtıyla PKK/KCK/PYD-YPG ve DAEŞ terör örgütlerine ait sığınak, barınak, mühimmat deposu ve silah mevzisi olarak kullanılan 19 hedefin imha edildiğini, bölgeden elde edilen bilgilere göre operasyonda bir askerin şehit olduğunu, 34 teröristin de etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Harekâtın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı ise bin 62’ye yükseldi. 

TSK'DAN AÇIKLAMA

10.00 : TSK: "Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 1141 olmuştur.

07.50 : Türk savaş uçakları, gece saatlerinde YPG'nin terör hedeflerine bomba yağdırdı. Uçakların bomba bıraktığı yerlerde gerçekleşen şiddetli patlama sesleri, sınır hattından net şekilde duyuldu. Vurulan yerler arasında, Bafelyun Dağı da bulunuyor.

07.45 : Dün sekiz noktanın birden YPG'li teröristlerden temizlenmesiyle batı cephesinde hat birleşti. 

07.40 : Türkiye'nin İdlib'e gönderdiği yeni konvoy, Sarakib'ten geçti. Kasabada yaşayanların Türk konvoyunu büyük sevgi gösterisiyle karşıladığı görüntüler sosyal medyadan paylaşıldı. Konvoyun Tel el Sultan'a gittiği bildiriliyor.

07.20 : Terör örgütünün inşa ettiği bazı binaların Türk ordusunun saldırılarında yerle bir olduğu, uydu görüntülerinde ortaya çıktı.

04.00: TSK tarafından Afrin bölgesindeki terör hedeflerine yönelik havadan ve karadan gerçekleştirilen bombardıman, Kilis sınır bölgesinden duyuluyor.

 // Zeki
ALLAH polis ve askerimizin yardımcısı olsun. Zamanında pyd adam yerine konuldu kobaniye Türkiyeden konvoy geçti asker polis eşlik etti kebaplı baklvalı besledik besle kargayı oysun gözünü demir çimento bizden bize karşı kule yaptılar. ABD 5000 tır 2000 uçak solah verdi seyrettik iş bu noktaya geldi...
10 Şubat 2018 15:28
Fransız çimento fabrikası!
 // Ahmet Y.
Afrin'de ki itlerin, tünellerinin yapımında kullanılan çimentonun, halen Münbiç’te Karakozak Köyü ile Ayn İsa arasında Sunaym bölgesinde bulunan, fransız çimento devi Lafarge’ın verdiği çimentolar ile inşa edildiği tesbit edilmiştir. Her ne hikmetse(!) bu çimento fabrikası şimdiye kadar full çalışmasına devam ederken, ne deaş ve ne de pyd/pkk nın saldırısına uğramamıştır. Bu da şunu gösteriyor ki bu firma aracılığı ile, fransız hükümeti burada ki terörün direk içindedir. Yazacaklarım uzun ama kısa kesicem. Dolayısıyla bu fabrika, TSK'nın hedefinde olmalı ve mümkün olan en kısa zamanda vurulmalıdır. Sanırım Münbiç harekatında bu iş hallolur....
10 Şubat 2018 Cumartesi 14:57
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler