YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zeybek'ten Abdullah Gül'e mektup
Zeybek'ten Abdullah Gül'e mektup
03 Ekim 2011 13:27
DP Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, yazılı açıklamasında Malatya'da kurulacak füze kalkanının iptali için Cumhurbaşkanı ve Başbakan'a mektup gönderecek.

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, Malatya'ya kurulması planlanan radar üssüne ilişkin, ''bu işten dönülmesi için başta Cumhurbaşkanı, Başbakan, Genelkurmay Başkanı olmak üzere tüm yetkililere birer mektup göndereceğini'' bildirdi.

Zeybek, yaptığı yazılı açıklamada, devletin ilk görevinin iç ve dış güvenliği sağlamak olduğunu ifade ederek, son iki ayda 80 kişinin terör olaylarından hayatını kaybettiğini öne sürdü.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı yurt dışı gezilerine devam ettiği gerekçesiyle eleştiren Zeybek, ''Şımartılmış ve özgüveni yükseltilmiş bir terör örgütü, görüşmelerde kullanılan dil ile terör örgütüne yalvaran devlet, terör örgütünü Habur'da kahramanlar gibi karşılayan bir iktidar, yasaların yok sayıldığı ve uygulanmadığı bir düzen. Bütün bunlar aynı planın parçalarıdır'' görüşünü ileri sürdü.

Malatya'ya kurulmak istenen radarların İran'a karşı sessiz bir savaş ilanı olduğunu öne süren Zeybek, şunları kaydetti:

''Bu işin şakası yok. O radarları o tepelere ya da Türkiye'nin herhangi bir yerine diktirmemek bir vatan borcudur. Bunun için halkın direnmesi lazım. Demokrasi içinde yapılması gereken her şeyin yapılması lazım. Bu işe izin vermeyeceğiz. Kalkan projesi Cumhuriyeti dağıtmak için bir tuzaktır. Bu işten dönülmesi için başta Cumhurbaşkanı, Başbakan, Genelkurmay Başkanı olmak üzere tüm yetkililere birer mektup göndereceğim ve kendilerini ikaz edeceğim. Projenin hayata geçirilmesine izin vermeyeceğiz.''

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler