YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zeybekci'den, 'Gezi ve 17 Aralık' değerlendirmesi
Zeybekci'den, 'Gezi ve 17 Aralık' değerlendirmesi
11 Ocak 2014 19:59
Zeybekci, Gezi olayları ve 17 Aralık operasyonlarıyla iktidarın yıpratılmaya çalıştığını ancak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın dik durmasıyla bunun bertaraf edildiğini söyledi.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli’deki ziyaretleri kapsamında Beyağaç ilçesinin ardından Kale ilçesine geldi. MHP’den belediye başkanı seçilen İsmail Yarımca tarafından davul ve zurnayla karşılanan Bakan Zeybekci, kendisini karşılamaya gelenlerle tek tek tokalaştı. Kale Kaymakamlığı önünde halk oyunları ekibini de bir süre izleyen Zeybekci, Belediye Başkanı İsmail Yarımca’ya da teşekkür etti. Herkesin aynı vadinin aynı toprağın çocuğu olduğunu belirten Zeybekci, “Biz aynı vadinin, aynı toprağın çocuklarıyız. Siyasette rekabet olmalı ancak kardeşlik çizgisi hiçbir zaman aşılmamalı. Bizler hizmet için yarışmalıyız. Ankara’da da fazla gerginlik yok. Bunu diye diye gerginlik oluyor. Bu tarz olaylar ülke siyasetinde bazen oluyor. Siyasette her şey normalin biraz üzerindedir” dedi.

Kale Belediye Başkanı İsmail Yarımca da herkesin farklı siyasette, farklı görüşlerde olabileceğini ifade ederek, “Biz bu ilçenin seçilmiş belediye başaknıyız.Kendisi AK Partili ama sonuçta Türkiye’nin bakanıdır. Biz kendisini karşılamaktan gurur duyuyoruz. Bize düşen budur. Birlik beraberliğe ihtiyacımız var. Türk Milleti’nin artık kaybetmemesi gerekir” dedi.

Kale ilçesindeki esnafları da ziyaret eden Zeybekci, vatandaşlarla sohbet etti. Kale Düğün Salonu’nda vatandaşlara hitap eden Zeybekci, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Türkiye’nin geçmiş yıllarda zor günler atlattığını belirten Bakan Zeybekci, “Geçtiğimiz yıl Mayıs ayında faizler en aşağı görmüştü. Türkiye 2 tane nükleer santralin ihalesini yapmıştı. Asya ve Avrupa’yı denizin altından birleştirdik. Tüm dünyadaki mazlumlara 3 milyar dolar hibe ettik. İşte tam bu dönemlerde İstanbul’da 8-10 ağaçtan kıyamet koparmaya çalıştı. Bir deneme yaptılar. 1960, 1971, 12 Eylül 1980, 27 Nisan’da yaptıklarını yapmak istediler. Ancak Başbakanımızın dik duruşuyla bertaraf oldular. Baktılar ki böyle olmuyor, kardeşi kardeşe kırdırmaya çalışıyorlar. Bunlara kanmayacağız. Bu fırtına da geçecektir. Daha sonra biz kardeşlerimizle kucaklaşacağız. Bunlar demokrasinin, hukukun üstünlüğünün doğum sancılarıdır. Her şey güzel olacak” diye konuştu.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler