YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zere'ye af yolu açıldı
Zere'ye af yolu açıldı
05 Kasım 2009 10:58
Güler Zere'nin dosyası Adalet Bakanlığı'ına gönderildi

Elbistan E Tipi Cezaevi'nde yatan ve hastalığı nedeniyle Adana Balcalı Hastanesi'nin mahkum koğuşunda tedavi gören Güler Zere için İstanbul Adli Tıp Kurumu 3. İhtisas Kurulu tarafından verilen ve sürekli hastalık halini belirtir rapor, Elbistan Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından kuryeyle Adalet Bakanlığına gönderildi.

Alınan bilgiye göre, kuryeyle gönderilen dosyanın, Adalet Bakanlığına teslim edilmesinin ardından, Bakanlık dosyayı ''Cumhurbaşkanlığı sürekli affı kapsamında değerlendirilebileceği' kanaatiyle Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e sunacak.

Güler Zere'nin adli sicil kaydı, ekonomik ve sosyal durumu hakkında bilgilerinde yer aldığı raporun, bugün kuryeyle Adalet Bakanlığı'na teslim edeceği belirtildi.

14 yıl önce yasa dışı bir örgüte üye olmak suçundan tutuklanan ve cezaevine konulan Güler Zere, damak kanseri olduğu ve kanserin tüm vücuduna yayıldığı belirlenerek, Adana Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi'nin mahkum koğuşunda tedavi altına alınmış ve birkaç kez ameliyat edilmişti.
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler