YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zeki Sezer'den çarpıcı muhalefet analizi
DSP eski Genel Başkanı Zeki Sezer, seçimlere ve Türkiye'deki siyasetin durumuna ilişkin yaptığı değerlendirmede, "Muhalefet partileri bir sinerji oluşturabilseydi bugün belki başka şeyleri konuşuyor olurduk" dedi.
Zeki Sezer'den çarpıcı muhalefet analizi
30 Eylül 2015 / 05:41 Güncelleme: 30 Eylül 2015 / 06:48

Kanal A ekranlarında Türkiye'nin Seçimi programına konuk olan DSP eski Genel Başkanı Zeki Sezer, Türkiye şartlarında, koalisyonun Türkiye için hayırlı olacağını düşündüğünü belirtti.

Sezer, "Muhalefet partileri bir sinerji oluşturabilseydi bugün belki başka şeyleri konuşuyor olurduk" dedi.

Koalisyon Türkiye için hayırlıdır diye düşünüyorum

"Türkiye şartlarında, hele ki bugün kü Türkiye'de önde gelen siyasi partilerin, siyasi yapıların, siyasetçilerin ortaya koyduğu performans göz önüne alındığında koalisyon Türkiye için hayırlıdır diye düşünüyorum. Uzlaşmayı getirir en azından. Birbirini anlamayı getirir. Biz 1999'da başlayan koalisyon hükümeti döneminde geçmişte birbiriyle neredeyse hiç görüşmeyen partiler olarak birlikte koalisyon yaptık. Birbirimizi anladık. Toplumdaki kutuplaşma o süreçte büyük ölçüde yok edilmişti. Ayrıca üç buçuk yıllık koalisyon hükümeti, bugün 13 yıldır iktidar olanların hala bir sorunla karşılaştıklarında o hükümeti eleştirmelerine rağmen olağanüstü işler yapmıştır. Demokratikleşmenin önünü açtı. Anayasanın 84 maddesini değiştirdi. İdam cezasının kaldırılması dahil. Batmış, batırılmış, çürümüş bir ekonomik yapıyı kendini feda ederek kurumsal yapılarla, yasa değişiklikleri ve idari uygulamalarla çağdaş, şeffaf bir hale getirdi. Ve bugün iktidar edenler uzunca bir süre o gün yapılanların siyasi rantını yemiş oldular."

"Muhalefet bir sinerji oluşturabilseydi bugün belki başka şeyler konuşuyor olurduk"

"Gerçekten muhalefet partileri bir sinerji oluşturabilseydi bugün belki başka şeyleri konuşuyor olurduk. Konuşmamın başında siyaset kutuplaştı dedim. Sadece AK Parti ya da iktidar değil. Son derece de haklısınız. Ama bir başka şey var. Muhalefet bütün olumsuzlukları AK Parti'nin üstüne atıyor dediniz. Tabii ki muhalefetin de kendini sorgulaması lazım."

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

 

 

Adamlar
 // uykucu
Hic tek baslarina bir is becermekten bahsedemiyorlar. Zavallilik iclerine islemis. Diyor ki; Muhalefet PartiLERİ. Yani cogul eki var. Hepsi kahpelikte birlesip AK Partiye saldiriyor. Ama nafile. Zeki Muren öldu. Simdi moda sinerji mutehasisi Zeki Sezer. ...
30 Eylül 2015 Çarşamba 10:52
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler