YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zeki Es davasında bir skandal daha
Hakkari Çukurca'da meydana gelen ve 7 askerin şehit olduğu patlama ile ilgili davanın dünkü duruşmasında çarpıcı bir gelişme yaşandı...
Zeki Es davasında bir skandal daha
12 Nisan 2011 / 08:38 Güncelleme: 12 Nisan 2011 / 08:39

Davanın en önemli delilleri arasında yer alan ses kayıtlarının ve krokilerin bulunamadığı ortaya çıktı.

Sanık Tuğgeneral Zeki Es'in, patlayan mayının teröristlerce döşendiğine dair örgüt mensuplarının telsiz konuşmaları olduğuna dair iddiası ispatlanamadı. Genelkurmay Elektronik Sistemler Komutanlığı'nda da böyle bir konuşma olduğuna dair kayıt çıkmadı. GES'in tanığı Binbaşı Binali Bozbaş'ın eğitim için yurtdışında olduğu ve eylül 2012'den önce dönmeyeceği ileri sürüldü. İnternete düşen Zeki Es ile Gürbüz Kaya arasındaki konuşmanın da orjinali bulunamıyor.

KROKİLER DE KAYIP

Bölgede TSK tarafından döşendiği kabul edilen 9 adet el yapımı patlayıcının yerini gösteren ve hiyerarşik bir emir komuta zinciriyle harekata katılan tüm birliklere dağıtılan krokiler de kayıp. Askeri Savcı Tezer Türkay Güven, patlayıcıların yerini gösteren krokilerin kendilerine verildiğini ve bunların tüm birliklere dağıtıldığını iddia eden üstteğmen Caner Aydın'a, "Ne Kara Kuvvetleri, ne jandarma Genel Komutanlığı ne Tugay'da ne de mahkememizde bu krokiler yok. Krokiler nerede?" diye sordu. Aydın, kendisinin 7 gün görev yaptığını ve bunu bilemeyeceğini söyledi. (Bugün)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler