YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zekeriya Öz'ün yalanı ortaya çıktı!
Savcı Zekeriya Öz "Tatilin faturasını ben ödedim" dedi. Ancak ödemenin İdris Demirhan'a ait 3993 rakamıyla biten kredi kartıyla yapıldığı belgelendi
Zekeriya Öz'ün yalanı ortaya çıktı!
10 Ocak 2014 / 07:39 Güncelleme: 10 Ocak 2014 / 07:44

Savcı Zekeriya Öz, Dubai tatilini, 15 yıllık dostu olduğunu söylediği Halil İbrahim Demirhan'ın ayarladığını açıklamış ancak, "Kendi masraflarımı ben karşıladım. Seyahat için 4 bin 250 dolar ödedim" demişti. Ancak Sabah'ın ulaştığı son belgeler, günlerdir devam eden bütün tartışmaları bitirdi.

Sabah, Zekeriya Öz'ün Ali Ağaoğlu'nun parasıyla tatil yaptığını ispatladığı ilk haberinde, Jumeirah Zabeel Saray otelinin, Zekeriya Öz adına 21 Ekim'de kestiği 2 bin 742 dolarlık faturasını yayımlamıştı.

Fatura, 17-22 Ekim arasında otelde yenen yemek, mini bar ve alkolsüz içecek gibi harcamaları gösteriyordu. Haberin yayımlanmasının ardından Zekeriya Öz, "Faturayı ben ödedim" demişti. Ancak Sabah, 2 bin 742 dolarlık faturanın, Ağaoğlu'nun Dubai temsilcisi Halil İbrahim Demirhan'ın kardeşi İdris Demirhan'ın kredi kartıyla ödendiğini, kesin olarak ispatladı.

2 bin 742 dolarlık bedelin, Citibank'a ait son 4 rakamı 3993 olan master card'dan, 21 Ekim 2013'te ödendiği görüldü. İdris Demirhan'ın kredi kartı ekstresindeki rakamlar, gezi boyunca yapılan ve birçoğu Sabah'ta günlerdir yayınlanan belgelerle bire bir örtüşüyor.

İşte ödemenin mail trafiği

Dubai'de Zekeriya Öz ve ailesini 6 gün boyunca ağırlayan İdris Demirhan'ın, yaptığı ekstra masrafları, İstanbul'daki Ağaoğlu şirketinden istediğine dair mail trafiği de gözler önüne serildi.

Demirhan, bir belgede, "Meltem Hanım, Zekeriya Öz için yapılmış harcamalar ektedir ve aşağıdaki gibidir. Bu harcamalar benim kredi kartımdan yapıldı. Aşağıdaki hesaba ödeyebilirsiniz" diye yazdı.

18 Ekim'de grup halinde safari!

Zekeriya Öz, "Ekimin 21'indeki çöl safarisine katılmadım, çünkü ben o gün İstanbul'a döndüm" demişti. Ancak, 21 Ekim tarihli faturaya göre, çöl safarisi 18 Ekim'de gerçekleşti. Safariye 9 kişilik seyahat grubunun tamamının katıldığı görüldü. Safari tutarının 810 dolar, bot turundaki akşam yemeğinin de 660 dolar olduğu, paranın yine İdris Demirhan tarafından ödendiği anlaşıldı.

Savcı Zekeriya Öz'ün "Ben 21 Ekim'de safariye katılmadım sözleri" doğru çıktı! Çünkü söz konusu çöl gezisinin 9 kişilik ekiple 18 Ekim'de yapılmış. Safarinin faturası, tarihi ve maliyeti kanıtlıyor. Öz'ün belirttiği 21 Ekim, faturanın düzenlenme tarihi.

08:42
 // M.N.A.
Aslinda sozde değil özde yalancı Ak partiye açtığın yipratma kampanyasindan aldiği milyon dolarlari 5yildizli otellerde yemesinde ne yapsaydi özü kiralayanlar eşşek değiller ya elbette seyahate gonderecekler yoksa bedava iftara olurmu bu öz den savci olsa olsa şebeke savcısı olur tabiki gülen şebekesi...
10 Ocak 2014 08:42
07:56
 // Vatandaş..
Yakışır bizim namuslu savcıya yakışır. Adalet dağıtacak düzen sağlayacak savcı böyle olursa sıradan vatandaş neler yapsın. Yolsuzlukları yol edinmiş bir savcı ancak tetikçilik yapar yolsuzluk operasyonu adı altında. Adalet herkese lazım. Ve bu adalet duygusunu çarçur etmemek lazım....
10 Ocak 2014 07:56
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler