YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zekeriya Öz’ün skandal tweetine soruşturma
Zekeriya Öz’ün skandal tweetine soruşturma
02 Ağustos 2015 20:03
Meslekten ihraç edilen Ergenekon eski savcısı Zekeriya Öz’ün Gezi Parkı olayları sırasında PKK'nın sokağa inmemesini eleştirdiği skandal tweet mesajı ile ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

17-25 Aralık soruşturmasının meslekten ihraç edilen eski savcılarından Zekeriya Öz, son günlerde terörün tırmanmasının ardından PKK'ya yönelik skandal bir tweet'e imza attı.

Zekeriya Öz, bundan 2 yıl önce Taksim'de başlayan ve Türkiye'nin birçok ilinde hükümeti yıkma girişimine kadar ulaşan Gezi olaylarında PKK'nın sokağa inmemesine içerleyerek "PKK müdahil olsaydı hükümet şu an olmayacaktı" dedi. Zekeriya Öz ayrıca PKK'nın Gezi dönemi terör eylemi yapmamasını da manidar bularak "PKK emri kimden aldıysa katılmadı.." dedi.

Zekeriya Öz'ün bu mesajı sosyal medyada büyük tepkilere neden olurken İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı da harekete geçti. Başsavcılık Zekeriya Öz'ün skandal tweeti ile ilgili soruşturma başlattı. Artık savcı da olmayan Zekeriya Öz'ün soruşturma kapsamında ilerleyen günlerde ifadeye çağırılması bekleniyor.

 

SABAH

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler