YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zekeriya Öz'ün başı yine dertte!
Zekeriya Öz'ün başı yine dertte!
19 Temmuz 2014 08:16
HSYK, Savcı Zekeriya Öz'ün 16 Temmuz günü hükümete yönelik sert eleştiriler içeren twitleri nedeniyle inceleme başlattı.

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), Zekeriya Öz’e Twitter hesabından yaptığı açıklamalardan dolayı inceleme başlattı.

HSYK’dan yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Bolu Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz’e ait twitter hesabından 16 Temmuz 2014 tarihinde yapılan açıklamalardan dolayı adı geçen Cumhuriyet Savcısı hakkında inceleme başlatılmıştır."

Gülen Hareketi'nin soruşturan savcı için de inceleme

Öte yandan HSYK, Fethullah Gülen Hareketi ile ilgili soruşturmayı yürüten savcı Serdar Coşkun hakkında inceleme başlatılması için karar alındı. İnceleme için Adalet Bakanı'nın onayı gerekiyor.

Savcı Serdar Coşkun’un hareket mensuplarının kapsamlı olarak araştırılması yönünde polise verdiği talimat ve bu talimat üzerine Emniyet Genel Müdürlüğü’nce 30 ile gönderilen 23 maddelik hareketle ilgili bilgi toplanması, fileme yapılması, delil bulmak için operasyon yapılmasını emreden yazının basına yansımasının ardından Gülen’in avukatı Nurullah Albayrak, HSYK'ya şikayet edilmişti.

Söz konusu şikayeti değerlendirmek için biraraya gelen HSYK 3.Dairesi savcı Serdar Coşkun hakkında inceleme başlatılmasına oy çokluğu ile karar verdi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler