YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zekeriya Öz'ü istifaya çağırdı!
Zekeriya Öz'ü istifaya çağırdı!
12 Ocak 2014 00:05
Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Savcı Zekeriya Öz'ü istifa çağırdı ve istifa ettikten sonra bir siyasi partiye katılmasını önerdi.

Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Ankara'nın Çubuk ilçesi Kaymakamlığını ziyaret etti. Ziyarette İşler, gazetecilerin gündeme dair sorularını da cevapladı. Bir gazetecinin, Savcı Zekeriya Öz ile ilgiliiddialara ilişkin değerlendirme istemesi üzerineİşler, şöyle konuştu: "Bahsettiğiniz savcının 2-3 haftadır gündemi meşgul etmesi kabul edilebilir bir durum değil. Savcı da bir devlet memurudur, bir bürokrattır.

Dolayısıyla hermemurun, her bürokratın yapması gerektiği şeyi onunda yapması gerekmektedir ve herkonuda biriyle muhalefet partisi gibi adeta cevap vermesi, onlara laf yetiştirmeye kalkmasıdoğru bir yaklaşım değildir. Özellikle sayın Başbakanımız ve iki zaat hakkında ifade ettiği hususlar iddialaryalanlanmıştır. Kendisi hakkında birtakım iddialar bulunmaktadır. Bu şahıs bu iddiaları yanlış ise belgelerini ortaya koyar. Bizzat kendisi diyor ki, 'Bu faturaları kendim ödedim' o zamanfaturaları takdim etsin ama karşı iddiada bulunanlar çarşaf çarşaf farklı faturalar gazetelerdeyayınlandı.

Dolayısıyla bu şahıs gündemi meşgul etmemelidir eğer bir sıkıntısı varsa kendisi de yargı yoluyla hakkını aramalıdır ama Hükümetlerin muhalefet eden muhalefet partileriolmalıdır. Devlet memurları hükümete adeta muhalefet partisi gibi laf yetiştirme işine kalkışmamalıdır. Eğer böyle bir tavır içinde olacaksa, o zaman nasıl ki siyasetçiler kendileri hakkındaki iddialar sonucunda istifa müessesesini kullanıyor ise o zaman ben bu savcıyı daistifaya çağırıyorum. Eğer çok istiyorsa istifa ettikten sonra herhangi bir siyasi partiyekatılır, AK Parti'ye karşı bir sıkıntısı, mücadelesi varsa onu da yürütür."

 

 

Ne değişti?
 // Kemal
Peki bu savcı Ergenekon dosyasını hazırlayan aynı savcı değil mi? O zaman iyiydi de şimdi niye bu kadar düşmanlık yapılıyor?...
12 Ocak 2014 Pazar 07:52
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler