YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zekeriya Öz'e soruşturma sinyali
Zekeriya Öz'e soruşturma sinyali
14 Ekim 2014 15:30
Hakkında hukkusuz uygulamalar nedeniyle soruşturma talep edilen, ancak Cemaat'in elindeki HSYK 3. Daire tarafından soruşturma dosyaları kapatılan Zekeriya Öz'e kötü haber..

HSYK seçim sonuçlarına göre cemaatin kaybetmesi en çok Zekeriya Öz'ü zora soktu..

Hesap vermekten kurtuluyordu

Ergenekon Davası'nı başlatan savcı olarak Türk hukuk tarihine geçen Zekeriya Öz, cemaatin hukuk alanındaki yapılanması tarafından korunarak yaptığı hukuksuz tüm uygulamaların hesabını vermekten kurtuluyordu.

HSYK 3. daire koruyordu

Ardından hemen her fırsatta cemaat adına hükümetle mücadele eden ve 17-25 Aralık projelerinin arkasındaki isim de olan Zekeriya Öz, yapılan onlarca şikayete rağmen HSYK 3. Dairesi tarafından korunuyordu. HSYK 3. Dairesi tarafından yapılan bu şikayetler geri çevriliyor, soruşturmaya gerek görülmüyor, Zekeriya Öz dosyası açılmadan kapanıyordu.

Cumhuriyet Savcısı'ndan soruşturma sinyali

HSYK seçimelerinde Cemaat'in hakim ve savcılarını ağır bir yenilgiye uğratan Yargıda Birlik Platformu Sözcüsü ve Ankara Cumhuriyet Savcısı Abbas Özden, seçim sonrası konuştu. Özden, "Malum yapı haricindeki hakim ve savcılar bu seçimin kazananı oldu. Bu seçim sonuçlarından sonra suça karıştığı iddia edilen Bolu Savcısı Zekeriya Öz gibi isimlere soruşturma izni verilecektir" dedi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler