YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zekeriya Öz'den sert açıklamalar
Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 2. Dairesi, Zekeriya Öz ile ilgili olarak, hakkındaki soruşturma sonuçlanıncaya kadar görevden uzaklaştırma kararının ardından Öz'den sert açıklama geldi.
Zekeriya Öz'den sert açıklamalar
31 Aralık 2014 / 08:40 Güncelleme: 31 Aralık 2014 / 09:50

Zekeriya Öz, kararla ilgili, "Bu karar bence kurulda alınmadı, bence başka bir yerde alındı ve kurulda uygulamaya konuldu" dedi.

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 2. Dairesince görevden uzaklaştırılan cumhuriyet savcılarından Zekeriya Öz, kararla ilgili olarak konuştu.

Bolu Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz görevden alınmasının ardından Bolu Adliyesi’ndeki odasına gelen mesai arkadaşlarıyla vedalaştı. Zekeriya Öz’ün odasında bulunan eşyaları bir karton kutuya konularak aracına taşındı. Baktığı dava dosyalarını teslim eden Zekeriya Öz adliyeden ayrılırken gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Karara itiraz edeceğini açıklayan Zekeriya Öz, şunları söyledi:

"Bana herhangi bir tebligat gelmedi, bir açıklama da gelmedi. Bugüne kadar savunmam dahi alınmadı. Bana bildirilmeyen ve gönderilmeyen kararın medyaya alelacele servis edilmesi, HSYK’nın hangi etik değerlere göre hareket ettiğini açıkça göstermektedir. Karar hukukilikten uzak, siyasi bir karardır. Bununla ilgili ayrıntılı açıklama yapacağım, itirazlarımı yapacağım. Malum bir savcı Konya’da bir kişiyi gözaltına aldırmadığı için Zonguldak’a sürülüyor. Bunu süren de aynı kuruldur. Bu tür kararlar veren kurul aslında yargı bağımsızlığına büyük bir darbe vurmuştur. Kararın şahsımla alakası yoktur. Bana karşı değildir, yargı bağımsızlığına karşı verilmiş bir karardır. Karara karşı itirazımı yapacağım."

Zekeriya Öz, "Davanın sonucunun ne olmasını bekliyorsunuz" sorusunu, "O zaman bakacağız. Suçlamaları dahi bilmiyoruz. Bizimle alakalı suçların tamamını belli, medya mensupları televizyonlarda söyleyip bu konuda sansasyon yapıyorlar. Bu karar bence kurulda alınmadı, bence başka bir yerde alındı ve kurulda uygulamaya konuldu" diye yanıtladı.

14:14
 // +++
hukuktan ve adaletten bahsedene bakın,hukuksuz ve sahte delillerle mağdur ettiği insanların sayısı say dense ömrü yetmez bunların...
31 Aralık 2014 14:14
...
 // Yahya RAMİ
Yorumcu "osman"a katılıyorum. Dervişin fikri neyse zikri odur sözü de bu hakikati en iyi ifade ediyor!.. ...
31 Aralık 2014 Çarşamba 13:53
demekki
 // osman
demekki kendileri öyle yapıyomuşki digerlerinide aynen zandediyo sahtekarlar...
31 Aralık 2014 Çarşamba 11:04
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler