YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zekeriya Öz'den bir skandal daha
Savcı Zekeriya Öz, yıllardır kira vermediği, lojmanda oturduğu evin bir de anahtarını alıp götürdü. Üstelik 200 kişi lojman bekliyor.
Zekeriya Öz'den bir skandal daha
14 Eylül 2014 / 03:04 Güncelleme: 14 Eylül 2014 / 08:16

Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) kararnamesi ile Bolu'ya düz savcı olarak atanan, Zekeriya Öz, lojmanını 7 ay sonra geçtiğimiz hafta boşalttı ancak dairenin anahtarını yanında Bolu'ya götürdü.

Zekeriya Öz, 7 Ocak 2014 tarihinde Bakırköy Cumhuriyet Başsavcıvekilliği görevine atanmıştı. 32 gün görevde kalan Öz, buradan da HSYK 1. Dairesi'nin 340 sayılı Adli Yargı Mazeret ve Mesleğe Kabul Kararnamesi ile Bolu'ya atanmasına rağmen, İstanbul'daki lojmanını ısrarla boşaltmamıştı. Öz'ün lojman süresinin uzatılması talebi geçtiğimiz günlerde Bakırköy Adalet Komisyon Başkanlığı tarafından reddedilmişti. Daha fazla direnemeyen Savcı Öz de geçen hafta Bahçelievler'deki lojmanı boşalttı. Fakat dairenin anahtarını yanında götürdü.

200 kişi lojman bekliyor

Lojmanı açıkta bulunan bir başka hâkim-savcıya vermek isteyen Bakırköy Adalet Komisyonu'nun anahtarın neden teslim edilmediğini sorduğu Öz, "Getirip teslim edeceğim" demekle yetindi. Adli çevrelerden edinilen bilgiye göre İstanbul'da yaklaşık 200 hâkimsavcının lojman açığı bulunuyor. Zekeriya Öz, Bolu'da görevlendirilmeden önce İstanbul Bahçelievler'de ailesiyle birlikte yaşadığı lojmanda yöneticiydi. Öz'ün yıllarca kaldığı lojmanda yönetici hariç herkes ayda 200 lira kira ödüyordu. Öz, sonunda ayrılmak zorunda kaldığı lojmanda yıllarca kira da ödememişti.

 

SABAH

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler