YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zekeriya Öz ve Celal Kara yurt dışına kaçtı
Haklarında yakalama kararı çıkan eski savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın dün gece Gürcistan'a geçtikleri anlaşıldı.
Zekeriya Öz ve Celal Kara yurt dışına kaçtı
10 Ağustos 2015 / 22:30 Güncelleme: 11 Ağustos 2015 / 12:15

Emniyet kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından haklarında yakalama kararı çıkarılan Gülen Cemaati bağlantılı eski savclar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın, dün gece yarısından sonra Artvin Sarp sınır kapısından Gürcistan'a çıktıkları anlaşıldı. Hakkında yakalama kararı çıkarılan bir diğer savcı olan Mehmet Yüzgeç'in ise nerede olduğu bilinmiyor.

Bu üç savcı, ifade vermek üzere çağrılmışlardı ancak ifade vermeye gelmemeleri üzerine bugün haklarında yakalama kararı çıkarılmıştı.

Zekeriya Öz, Celal Kara ve Mehmet Yüzgeç savcılık tarafından "Örgüt kurmak", "Cebir şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya, görevlerini yapmaya kısmen veya tamamen engellemek" suçlamaları ile karşı karşıya.

 // Rena
Neden acebaa ikinci bolum acılmıyor...
11 Ağustos 2015 18:12
Hainliğin bu kadarı
 // Turgay Turan
Ne diyelim. Allah büyük. Bunları kahrı perişan eylesin. Ben bir Müslüman olarak kesinlikle kaçak vaize ve onun saz takımlarına onun yapıcılarına Hakkımı helal etmiyorum. Çok vicdan muhasebesi Yaptım.acaba biz haksızımıyız hatalımıyız diye. Ama Allah'a şükür haksız olan onlar. Zira katil Esat la işbirliği yapan. İsrail'le işbirliği yapan, türk asker ve polisine karşı, türk milletine karşı PKK ile yine işbirliği yapan onlar. Allah'ım Lut Kavmi gibi kahret onları ve kaçak vaizlerini...
11 Ağustos 2015 Salı 11:25
dağa kaçtı
 // uynın
gürcistana mı dediniz, emerike dir emerike, yok yok dubai de olabilir, oraları bili, parada çok, aynı yere gitme zeki, vaktin varken gez. belki acun bulur yarışmaya falan alır....
11 Ağustos 2015 Salı 10:09
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler