YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zekeriya Öz, Türkiye'yi batı medyasına karalamaya devam ediyor
Savcı Zekeriya Öz, Türkiye'ye yönelik karalama kampanyasını sürdürüyor. Savcı Öz, batı medyasını kullanarak darbe girişimlerini haklı göstermeye çalışıyor.
Zekeriya Öz, Türkiye'yi batı medyasına karalamaya devam ediyor
15 Şubat 2015 / 09:21 Güncelleme: 15 Şubat 2015 / 09:37

Yaptıkları darbe girişimleri başarısızlıkla sonuçlanan paralel yapı Avrupa ve ABD’de Türkiye’yi karalamaya devam ediyor. Türkiye aleyhine konuşanlar kervanına HSYK tarafından açığa alınan Zekeriya Öz oldu.

Hükümeti devirme planları suya düşen paralel yapı, ABD medyasının ardından bu kez çareyi Avrupa kapılarında arıyor. İkiyüzlü Batı medyasına Türkiye’yi karalamak için birbirleriyle yarışan paralelin başı ve kalemşörleri, röportajlarında Türkiye’yi yerden yere vuruyor. Gülen, Dumanlı ve Karaca’dan sonra Batı medyasına koşan son isim ise açığa alınan savcı Zekeriya Öz oldu.

Her konuşmalarında ‘vatan-millet’ nutukları çeken, sözde Türkiye’ye sevdalılıklarını dillerinden düşürmeyen paralelin önde gelen isimleri, şimdilerde Türkiye’yi Batı’ya şikayet etmede birbirleriyle yarışıyorlar. Atılan devrim niteliğindeki adımları görmemezlikten gelen ikiyüzlü Batı medyası da, paralel yapının değirmenlerine taşıdığı bu suyla uluslararası alanda bir karalama kampanyası yürütüyor. Son olarak Savcı Zekeriya Öz BBC Türkçe’ye konuştu.  

Zekeriya Öz, BBC'ye konuştu

Twitter hesabında ‘vatan-millet’ tweet’leri atan Zekeriya Öz, BBC Türkçe’ye verdiği röportajda Ergenekon davasında haklılığına kılıf uydurmaya çalışıyor.

Yahudi sermayeli gazetede Türkiye'yi karaladı

3 Şubat’ta ABD’nin Yahudi sermayeli New York Times'a "Türkiye'nin Eriyen Demokrasisi" başlıklı bir makale kaleme alan Gülen, adeta Türkiye’yi yerden yere vuruyor. Her sohbetinde dünyevi işlerden kendini soyutladığını anlatan Gülen, makalesinde Türkiye'nin otoriterleştiğini, cemaatinin bir cadı avının kurbanı olduğunu, ülkede demokrasi ve insan haklarının rafa kaldırıldığını iddia etmişti.

ABD ve Alman basınına Türkiye'yi karalıyor

27 Aralık’ta  BM Genel Sekreteri Ban-Ki Moon, AP Başkanı Martin Schulz, Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker’ın da aralarında bulunduğu birçok isme mektup yazan Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı, Alman ve ABD basınına verdiği demeçlerde Türkiye’yi karalıyor.

Batı'dan medet umuyor

Samanyolu Medya Grubu Başkanı Hidayet Karaca, 9 Şubat’ta Fransız Le Monde'da yazdığı mektupta ise, Türkiye’de medyanın hiçbir dönemde olmadığı kadar baskı altında olduğunu savunuyor.  Karaca da, 12 Şubat İngiliz The Guardian gazetesinde yayınlanan mektubunda  Batı’dan medet umuyor.

 

AKŞAM

10:22
 // +++
zaten sözde vatan millet sevdalıları değil mi bu güzelim ülkenin anasini ağlatan adnan menderes i asanlar , özal i zehirleyenler 28 şubati yapanlar en son 17ve 25 aralık senaryosunu yazanlarda vatani sevdiğini soyleyenler değilmi . böyle sevdiğini soyleyenleri RABBIM ıslah etsin , ıslah olmuyorlarsa iki alemdede rezil etsin...
15 Şubat 2015 10:22
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler