YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zekeriya Öz tüm Adliye'yi izlemeye almış!
17 Aralık derin operasyonunu yöneten Savcı Öz'ün İstanbul Başsavcı Vekilliği görevini yürütürken Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nın her noktasını takibe aldığı ortaya çıktı.
Zekeriya Öz tüm Adliye'yi izlemeye almış!
22 Nisan 2014 / 06:38 Güncelleme: 22 Nisan 2014 / 11:10

Bir dönem Ergenekon soruşturmasını yürüten ardından Başsavcı Vekili olarak Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na tayin edilen Zekeriya Öz'ün adı 17 Aralık derin operasyonunda yeniden gündeme geldi.

Soruşturmanın koordinatörlüğünü yürüten Öz, operasyonun ilk gününde akşam İstanbul Emniyet'ine adeta baskın düzenleyerek polisleri baskı altına aldı.

Odasından adliyeyi izledi

Bu davranışının ardından dikkatleri üzerine çeviren Öz’e, Dubai gezisinin de deşifre olmasıyla birlikte Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından soruşturma başlatıldı.

Öz önce Bakırköy Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği'ne ardından da kararname ile Bolu Savcılığı'na atandı. Tayinin ardından Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'ndaki odasını boşaltan Zekeriya Öz'ün adliyenin her köşesini gözleyip kayıt yaptığı ortaya çıktı.

Savcı Öz'ün Çağlayan Adliyesi'nin güvenliğinden sorumlu başsavcı vekili olması da her şeyi kolaylaştırdı. Öz'ün boşalttığı makam odasına özel birmonitör koydurttuğu öğrenildi.

'Güvenlik' gerekçesiyle adliyenin her köşesindeki kameralara anında ulaşabilen Öz, özellikle savcı ve hakimlere ziyarete gelen misafirlerin kullandığı protokol kapısını izledi. Öz'ün önemli gördüğü kayıtlarla kendisine özel bir arşiv oluşturduğu belirtildi.

Telefonları kaydediğ, arşivlemiş 

Bütün adliyeyi abluka altına alan Savcı Zekeriya Öz'ün makam odasındaki telefonda da kayıt yapma özelliği olan bir aparatın bulunduğu ortaya çıktı. 

Kendisini arayan önemli kişilerle yaptığı görüşmeleri de kaydeden Öz'ün cep telefonundan yaptığı ve kendince önemli gördüğü görüşmeleri de kaydettiği belirtildi.

 

AKŞAM

Zekeriya
 // Daima Hizmet,Daima millet
İsrail savcısı vatan haini bu savcı bunları kökünü kazımak lazım bu millet yaptıklarınızın bedelini ödetecek size Yüklenici Firma parasıyla tatil yapan vah vah vah neye hizmet ediyorlarsa..
defolun gidin bu ülkeden rahat bırakın bu ülkeyi istikrarı.....
22 Nisan 2014 Salı 09:12
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler