YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zekeriya Öz ifade verdi
Zekeriya Öz ifade verdi
25 Mayıs 2015 20:53
Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu tarafından meslekten ihraç edilen cumhuriyet savcısı Zekeriya Öz, mahkemeye gelerek ifade verdi.

Zekeriya Öz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a başbakanlığı döneminde "hakaret'' ettiği iddiasıyla hakkında açılan ikinci dava kapsamında Anadolu Adalet Sarayı'nda talimatla ifade verdi.

Anadolu 9. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki talimat duruşmasında, sanık Zekeriya Öz hazır bulunurken avukatı duruşmaya katılmadı.

Duruşmada, Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Öz hakkında 7 Ocak 2015 tarihinde hazırladığı iddianame okundu.

Kimlik tespitinin ardından savunmasını yapan Öz, hakkında açılan davanın bir önceki celsesinden sonra meslekten ihraç edildiğini anımsatarak, avukatıyla görüşerek savunmasını hazırlamak için süre istedi. 

Mahkeme heyeti, Zekeriya Öz'e süre verilmesini kararlaştırarak duruşmayı erteledi.

Esas ifadeni mağdur ettiklerine nasıl vereceksin???!!!
 // Muhafız
Sen adalet sarayına gidip verdiğin ifade yetiyor mu sanıyorsun???!!!ya senin sahte delillerle yıllarca hapislerde yatmasına sebep olduğunuz TSK mensuplarına ve onların babasız bıraktığın Ali Tatar'ın kızına ve Kuddusi Okkır'ın çocuklarına nasıl hesap verip ifade vereceksin??!!!senin gibi insanlarda biraz olsun vicdan,merhamet yokmu???!!! TSK mensuplarına kumpas kurdunuz yetmedi,MİT'çilere kumpas kurdunuz yetmedi,o kadar insana kumpas kurdunuz yetmedi;bu yaptıklarınızın hesabını nasıl vereceks...
26 Mayıs 2015 Salı 14:44
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler