YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zekeriya Öz hakkında bomba iddia!
Savcı Zekeriya Öz, beraberindeki 8 kişiyle Dubai'de 5 yıldızlı bir otelde bir hafta tatil yaptı. Çölde safariyede çıkan grubun, 77 bin liralık faturasını ise bir inşaat şirketi ödedi.
Zekeriya Öz hakkında bomba iddia!
06 Ocak 2014 / 08:12 Güncelleme: 06 Ocak 2014 / 08:18

Hükümete yönelik itibarsızlaştırma operasyonunu başlatan savcılardan biri olan Savcı Zekeriya Öz'ün, bir inşaat şirketinin parasıyla, Dubai'de krallara layık tatil yaptığı ortaya çıktı.

Yanındaki 8 kişiyle birlikte Dubai'ye giden Savcı Zekeriya Öz'ün bir haftalık tatili, 77 bin 500 liraya mal olurken faturayı ise bir inşaat şirketi ödedi. Sabah gazetesinin haberine göre, İstanbul Cumhuriyet Savcısı Öz'ün 17 Ekim 2013 Perşembe günü başlayan Dubai seyahatini, Fly Express adlı acente organize etti. Öz ile beraberindekileri Dubai Havaalanı'nda, seyahat acentesinin VIP servisine bağlı elemanlar karşıladı. Savcı Öz ve beraberindekiler, buradan lüks bir araçla, deniz kıyısındaki beş yıldızlı Jumeirah Zabeel Saray Otel'e giderek yerleşti.


"Mr. Zekeriya Oz & Family"

Dubai Jumeirah Zabeel Saray Otel'in kayıt defterindeki "Mr. Zekeriya Oz & Family" (Bay Zekeriya Öz ve ailesi) ibaresi dikkat çekti. Savcı Zekeriya Öz ve misafirleri, üç akşam, yemeklerini odalarında yediler. Oda servisinin getirdiği yemeklerden her bir öğünü için otele 2 bin 604 dolar ödendi. Zekeriya Öz ve misafirleri çift yataklı 5 ayrı odada kaldı. Konuklar denize sıfır otelin tüm imkanlarından faydalanırken, çölde safari keyfi yaptı.

Fatura inşaat şirketine

Savcı Öz, plajıyla ve deniz manzarasıyla ünlü oteldeki 5 günlük tatilinin bitirdikten sonra, 22 Ekim Salı günü İstanbul'a döndü. Dubaili seyahat acentesi Fly Express'in, Zekeriya Öz'ün 6 günlük oda ücreti ve VIP karşılama bedeli olan 16 bin 377 doları, 7 Ekim günü İstanbul Ataşehir merkezli bir inşaat şirketine fatura ettiği görüldü. Savcı Öz Dubai tatiline gitmeden önce otel ücretinin, Dubaili acentenin Garanti Bankası'ndaki hesabına peşin olarak yatırıldığı, seyahat sırasında yapılan masrafların sonradan fatura edildiği, bir bölümünün de kredi kartıyla ödendiği anlaşıldı. İnşaat şirketinin, savcı Öz ve yanında bulunan misafirinin bir haftalık Dubai seyahati için Fly Express acentesine ve otele toplam, 31 bin 588 dolar (yaklaşık 68 bin 500 TL) ödediği görüldü. Dokuz kişilik Dubai uçak biletinin 9 bin TL olduğu düşünülürse, savcı Öz'ün tatilinin, inşaat şirketine 77 bin 500 TL gibi bir paraya mal olduğu sanılıyor.

Başbakan ima etmişti

Başbakan Erdoğan önceki gün gazeteciler, STK temsilcileri ve akademisyenlerle Dolmabahçe'deki konutunda yaptığı toplantıda, Zekeriya Öz'ü ima ederek "Bir yargı mensubu yılda 20-22 defa turist olarak yurtdışına gider mi?" diye sormuştu. Erdoğan "Kayak, kumsal, tenis... Bunun geliri nedir? bakın bir yargı mensubu bir belediye başkanının makam odasına gidiyor istediğini alamayınca o başkan hakkında dosya düzenliyor. Ben suç duyurusunda bulunuyorum, ses yok. Böyle bir şey olur mu?" demişti.

Çölde safari

İşte Savcı Zekeriya Öz'ün 5 günlük tatilinin fatura dökümü:

Otel: 15 bin 630
Odaya yemek (3 gece): 7 bin 812
Mini bar ve diğer yiyecek-içecek: 354
Havalimanı VIP gold karşılama: 747
Çöl safarisi ve akşam yemeği: bin 470
Büfe harcamaları: 5 bin 575
TOPLAM : 31 bin 588 $ (68 bin 500 TL)

 

SABAH

23:12
 // HOCASINDAN TERBİYE ALMIŞ
Çok terbiyeli adamdır. Muhterem Hoca Efendi (a.s) tarafından terbiye edilmiştir. Bizim buralarda, terbiyelenmiş'e, kaşarlanmış derler. Hoca zül celal hazretleri, iyi kaşarlamış bunu....
06 Ocak 2014 23:12
21:08
 // M.N.A.
Tebrikler adalet peşindeki savci amma namuslu çıktı zaten boyle satilik olduğunu herkes biliyordu bu kadar tamahkar olduğunu tahmin etmemiş tim halbuki çok paran var Ak partiye çamur attığın Için kim bilir kaç milyon dolar aldin...
06 Ocak 2014 21:08
Sayın Öz
 // Şahin Sevim
Memur maaşı ike bunları nasıl yapa bilir? Ya da o inşaat şirketine bir menfaat yada kazanç mı elde ettirdi? Her fırsatta hükümeti krize sokmaya uğraşan bu şahıs için ne zaman kanun devreye girecek? Biriside çıkıp demeyecek mi bu değirmenin suyu nerden gelir inşallah bir ab evvel Görevinden ALINIR VE MILLETE HESAP VERİR....
06 Ocak 2014 Pazartesi 13:32
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler