YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zekeriya Öz hakkında bir suçlama daha
Zekeriya Öz hakkında bir suçlama daha
04 Ocak 2015 12:00
Adliyenin temizlik işlerini ortaklaşa aldığı şirketin, haklarını gasp ettiğini öne süren Nizam Bağcı, şirket olarak Zekeriya Öz'e, laptop ve cep telefonu hediye ettiklerini iddia etti

İstanbul Adliyesi'nin temizlik işlerini yapan şirketin eski ortağı Nizam Bağcı, savcılığa verdiği dilekçede ortaya çarpıcı iddialar attı. Bağcı, temizlik işlerini yapan şirketle Zekeriya Öz'ün odası için 5 bin liralık hediyelik eşya, laptop, cep telefonu aldıklarını iddia etti. Nizam Bağcı savcılığa verdiği şikâyet dilekçesinde, İstanbul Çağlayan Adliyesi'nin temizlik işlerini yapan şirket ile işi ortaklaşa aldıklarını belirtti.

Bağcı söz konusu şirketin resmi prosedür ile temizlik ihalesini aldıktan sonra, aralarında önceden yaptıkları protokolü noter tasdikli yapmak üzere geri istediğini ifade ederek, "Çağlayan Adalet Sarayı'nda yapılan temizlik işlerinde de yüzde 50 hisseye sahip olduğumu gösteren bir protokol imzalamak üzere ofise çağırıldılar" dedi.

Ofiste silah çekildi

Ancak ofise gittiğinde elinde bulunan hisse sahibi olduğunu gösteren belgenin yırtılıp çöpe atıldığını, yeni protokolün de imzalanmak istenmediğini ifade eden Nizam Bağcı, karşı çıkıp tepki gösterince kendisine silah çekildiğini ileri sürdü. Bağcı, şirket ile ortak oldukları dönemde Öz'ün odasına 5 bin liralık hediyelik eşya, laptop ve cep telefonu aldıklarını kaydederek savcılığa ifade de verdi. Savcılık da soruşturma başlattı.

Korumalar engel oldu

Yaşadıklarını ve ortaklıklarını tek taraflı fesheden şirketin tavrını, dönemin Başsavcı Vekili Zekeriya Öz'e anlatmak istediğini fakat Öz'ün korumaları tarafından kendisinin yanına sokulmadığını kaydeden Nizam Bağcı, bu duruma sebep olarak da şirketin Savcı Öz ile ilişkisini gösterdi.

 

SABAH

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler