YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zekeriya Öz Ağır Ceza'da yargılanacak
Zekeriya Öz Ağır Ceza'da yargılanacak
04 Kasım 2014 19:20
Bolu Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaretten ağır cezada yargılanacak. Düzce 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nin kabul ettiği davada ilk duruşma 11 Aralık tarihinde görülecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Bolu Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz hakkındaki şikayeti üzerine Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı'nın açtığı dava Düzce 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilirken, ilk duruşma 11 Aralık'ta görülecek.

İftira ve hakaret suçlarından yargılanacak

Recep Tayyip Erdoğan, Zekeriya Öz'ün twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla kendisine yönelik tehdit, iftira ve hakaret suçlarını işlediği gerekçesiyle Temmuz ayında avukatları aracılığıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Savcı Zekeriya Öz'ün Bolu'da görev yapıyor olması nedeniyle Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nın dosyaya bakamaması üzerine, dosya Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderildi.

Ağır ceza'da yargılanacak

Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Celalettin Şimşek imzasıyla düzenlenen iddianame çerçevesinde Zekeriya Öz hakkında dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ve tehditte bulunduğu iddiasıyla Düzce Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmak üzere kamu davası açıldı.

Düzce 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi davayı kabul ederken, ilk duruşma tarihi için 11 Aralık tarihi belirlendi. 11 Aralık'ta saat 10.00'da görülecek duruşma için Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatları ve Bolu Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz'e duruşma davetiyesi gönderilecek.

 

DHA

paralel
 // M.N.A
Göbeği ile thdit ediyordu şimdi dabei'e de gidemiyecek Eyvah Göbek eriyecek galiba...
05 Kasım 2014 06:59
Yalancının mumu ne zaman sönecek?...!!!
 // Muhafız
Neden sadece cumhurbaşkanına tehdit ve hakaretten yargılanacak? İş adamlarından aldığı rüşvetle tatile gitmesi suç değilmi?, T. S. K.daki başta emekli olan genel Kurmay Başkanı olmak üzere bu ordunun subay ve astsubaylarına sahte delillerle kumpas kurarak yıllarca hapislerde yatmasına sebep olmak ve sahte suç delili oluşturmaya ve sahte delillerin oluşturulmasına yardımcı olmak suç değilmi?, pensilvanyadaki suç örgütünün mensubu olmak ve bu örgütün talimatlarıyla hareket etmek suç değilmi?..!!! ...
04 Kasım 2014 Salı 21:57
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler