YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zekeriya Beyaz'ın evinde arama
Zirve Yayınevi katliamıyla ilgili soruşturma kapsamında İstanbul'da Prof. Dr. Zekeriya Beyaz ile bazı kişilerin evlerinde arama yapıldığı öğrenildi...
Zekeriya Beyaz'ın evinde arama
30 Mart 2011 / 09:40 Güncelleme: 30 Mart 2011 / 14:22

Malatya'daki Zirve Yayınevi'nde 3 kişinin öldürülmesinin ardından yürütülen soruşturmanın ardından bu sabah aralarında İstanbul'un da bulunduğu 7 ilde operasyon başlatıldı. Prof. Dr. Zekeriya Beyaz'ın evinin de arama yapılan adresler arasında olduğu belirtildi.

Operasyon için sabah erken saatlerde İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Savcılık talimatıyla arama kararı alınan adreslere karşı başlatılan operasyonda polis İstanbul, Ankara, Adana, Konya, Malatya ve Antalya'daki adreslere gitti.

Erken saatlerde başlayan aramalarda Ankara'da Abdurrahman Küçük'ün evinde arama yapıldığı öğrenildi.

PROF. DR. ABDURRAHMAN KÜÇÜK'ÜN EVİ ARANDI

Zirve yayınevi soruşturması kapsamında 7 ilde arama yapılıyor. Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri eski MHP milletvekili ilahiyatçı Prof. Dr. Abdurrahman Küçük'ün evini de aradı. Aramanın sona erdiği ancak gözaltına alınmayacağı öğrenildi.

ADANA'DA ARAMA

'Ergenekon'' soruşturması kapsamında incelenen Zirve Yayınevi cinayetine ilişkin olarak, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) İlahiyat Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kadir Albayrak'ın lojmandaki evinde ve fakültedeki odasında arama yapılıyor.

Alınan bilgiye göre, Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Doç. Dr. Albayrak'ın ÇÜ Balcalı Yerleşkesi'ndeki evi ile fakültedeki odasında arama başlattı.

Doç. Dr. Albayrak'ın üniversitede dinler tarihi ve metodolojisi, mukayeseli halk inançları, dinlerarası ilişkiler ve diyalog imkanları konularında lisans ve yüksek lisans dersleri verdiği öğrenildi.

ANTALYA'DA DA ARAMALAR SÜRÜYOR...

''Ergenekon'' soruşturması kapsamında Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şahin Filiz'in kampüsteki lojmanında arama yapılıyor.

AÜ Fen Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Filiz'in evine gelen polisler, arama başlattı.

KONYA'DAKİ ARAMALAR...

Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden emekli (SÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Aydın'ın evinde de arama yapılıyor.

Konya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Prof. Dr. Mehmet Aydın'ın merkez Meram ilçesi Melikşah Mahallesi'ndeki evinde arama başlattı.

Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri Bölümünde uzun yıllar görev yapan Prof. Dr. Aydın'ın geçen yıl emekli olduğu fakat üniversitede halen ders verdiği öğrenildi. (AJANSLAR)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler