YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zehirin hammaddesi ele geçirildi
Antalya'da 6.2 milyon avroluk uyuşturucu madde ele geçirildi
Zehirin hammaddesi ele geçirildi
29 Ocak 2010 / 16:51 Güncelleme: 29 Ocak 2010 / 16:53

Antalya'da piyasa değeri 6,2 milyon Euro değerinde uyuşturucu madde ele geçirildi. Uyuşturucunun Adolf Hitler tarafından askerleri uyuşturmak amacıyla kullanılan metamfetamin (uyuşturucu hap yapımında kullanılan ham madde) olduğu öğrenildi.
 

Uyuşturucu maddenin kargoyla Antalya'ya gönderildiği istihbaratını alan Antalya Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotik Büro ekipleri harekete geçti. Zanlıların Van'dan gelecek metamfetaminden uyuşturucu hap üretmek için 3 ayrı imalathane kiraladıkları öğrenildi. Antalya, Van ve Adıyaman'da eş zamanlı düzenlenen operasyonda 8 kişi yakalandı. Zanlılara ait Antalya'da 3 ayrı adreste toplam bin 242 gram metamfetamin, bir tabanca, 24 fişek, 500 gram eroin ve sahte kimlikler bulundu. Zanlıların eroin maddesini çocuk bezinde sakladıkları, metamfetamini de İran'dan Van'a soktukları öğrenildi.
 

Gözaltına alınan İbrahim T., Nedim F., Erdal H., Murat Ç., Volkan K., Mustafa Y., Selçuk K. ve Hulisi Y. parmak izi ve sağlık raporu alınmak üzere Antalya Adliyesi'ne sevk edildi. Çete lideri olduğu öğrenilen Nedim F.'nin Van'da bir devlet kurumunda çalıştığı belirtildi. Polis olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.
 

Ele geçirilen bin 242 gram metamfetamin maddesinden 6-7 milyon adet uyuşturucu hap yapılabileceğini açıklayan Emniyet yetkilileri, bunların piyasa değerinin 6,2 milyon Euro olduğunu ifade etti.
 

İlk kez 1919 yılında Japon bilim adamları tarafından üretilen metamfetamin, şu ana kadar bilinen en tehlikeli uyuşturucu madde olduğu bildirildi. Metamfetaminin ayrıca Adolf Hitler tarafından askerleri uyuşturmak amacıyla kullanıldığı belirtildi. CHA

sucsuz
 // ali
bakın burada nedim f. erdal h. sucsuz kandırılmıs olur olmaz seyler yazmayın...
11 Şubat 2010 12:58
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler