YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zehir tacirlerine şafak baskını
Zehir tacirlerine şafak baskını
11 Mayıs 2011 08:08
Bursa'da uyuşturucu madde sattıkları ileri sürülen kişilere yönelik 30 ayrı adrese yapılan operasyonlarda 35 kişi gözaltına alındı.

Bursa ile İnegöl Emniyet Müdürlüğü'nün uyuşturucu madde satıcılarına yönelik 6 aylık takibin sonucunda sabaha karşı yaptığı ve "Süpürge" adı verilen operasyonda, 30 ayrı ikamete yapılan baskınlarda 35 kişi gözaltına alındı.

Uyuşturucu madde ve sokak satıcılığı yaptıkları tespit edilen şahıslara yönelik sabah 04.00'de başlayan operasyona İnegöl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı bütün birimler, Bursa Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat, Çevik Kuvvet, Kaçakçılık ve Narkotik ekiplerinden oluşan 250 polis ile Kurt cinsi Alfa isimli ve Labrador cinsi Chocolate isimli Narkotik köpekleri de katıldı.

Altı aylık takibin sonucunda belirlenen şahısların Sinanbey Mahallesi Mesudiye Sokak ile Yenice Mahallesi Refah sokakta 30 ayrı ikamete yapılan iki saatlik operasyonda, bir ruhsatsız tabanca ile bir miktar uyuşturucu madde ele getirilirken, 35 kişi gözaltına alındı.
Alanyurt Sanayi Polis Merkezine getirilen şahıslar gerekli işlemlerin tamamlanmasının ardından gruplar halinde adliyeye sevk edildiler. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı adliye binası önünde bekleyen şahısların yakınları, adliyeye çıkışları sırasında gözaltılara tepki gösterdi. Şahısların yakınları, Roman vatandaşlara ayrımcılık yapıldığını da dile getirdiler.

Cihan

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler