YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zehir tacirlerine darbe...
Zehir tacirlerine darbe...
11 Ocak 2011 12:06
Isparta'nın Keçiborlu ilçesinde bir otomobil ve minibüste yapılan aramalarda 6 kilo eroin ele geçirildi. Olayla ilgili 9 kişi tutuklandı.

Isparta'nın Keçiborlu ilçesinde durdurulan iki araçta, narkotik köpeği yardımıyla yapılan aramada 6 kilo eroin ele geçirildi. İki araçtaki 9 kişi tutuklandı.

Isparta Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin dün sabah Keçiborlu ilçesi Beyazevler mevkisinde bir otomobil ile bir minibüsü durdurarak, araçlarda ''Zeus'' adlı köpekle arama yaptıklarını belirtti.

Aranan ilk araçta 2,5 kilo eroinin yanı sıra üzerinde kullanılmış eroin bulaşıkları olan alüminyum folyo ile 1 gram sigara jelatinine sarılı eroin ele geçirildiğini söyleyen Gürkan, araçtaki T.Ç, E.K, A.Ü. ve E.Ü. adlı kişilerin yakalandığını bildirdi.

İkinci araçta yapılan aramada ise 3,5 kilo eroin ile yaklaşık 3 gram civarında esrar maddesi ele geçirildiğini ifade eden Gürkan, bu otomobilde de İ.Ü, A.K, R.K, Y.A. ve G.R. adlı kişilerin gözaltına alındığını kaydetti.

Gürkan, aralarında kadınların da bulunduğu 9 zanlının Keçiborlu İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde alınan ifadelerinin ardından çıkarıldıkları adliyede ''uyuşturucu veya uyarıcı maddeyi ülke içinde satmak, satışa çıkarmak, sevk etmek, nakletmek'' suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildiklerini, 2 araca da el konulduğunu ifade etti.

Isparta'da ilk defa bu kadar büyük çapta uyuşturucu maddesine başarılı bir operasyonla el konulduğunu söyleyen Gürkan, ''Sevkiyatın hedef noktası Isparta değil, sahil kentleri'' diye konuştu.

Operasyonda kullanılan ''Zeus'' isimli narkotik köpeğin ilk defa görevlendirildiğine değinen Gürkan, köpeğin araçlara gizlenmiş uyuşturucunun yerini tespit ettiğini söyledi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler