YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Zefer Yolu Yürüyüşü' başladı
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Büyük Taarruz'un 32. yılı nedeniyle Afyon'da 'Zafer Yolu yürüyüşü'nü başlattı.
'Zefer Yolu Yürüyüşü' başladı
26 Ağustos 2014 / 01:05 Güncelleme: 26 Ağustos 2014 / 12:34

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar'ın Şuhut ilçesine bağlı Çakırözü köyünden, Zafer Yolu Yürüyüşü'nü başlattı.

Büyük Taarruz'un 92. yıl dönümü kapsamında Çakırözü köyünde, Zafer Yolu Yürüyüşü öncesinde tören düzenlendi. Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Bandosu'nun verdiği konserin ardından, "An Be An Kocatepe" adlı belgesel gösterimi yapıldı.

Büyük Taarruz'un başladığı Kocatepe'ye giden vatandaşları uğurlama töreninde konuşan Eroğlu, törene katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

"Türk ordusu 92 yıl önce destan yazdı"

 "Kahraman ordumuz, bu yolu katederek Kocatepe'ye kadar yürüdü. 25 Ağustos'u 26 Ağustos'a bağlayan gece, yani bu gece, dolayısıyla bizler de onların yaşadıklarını burada bir şekilde yaşamak için, vakur bir şekilde, yürüyeceğiz. Bu topraklar, mübarek topraklar, istiklalimizin kazanıldığı topraklardır. Bu toprakların her karışı şehit kanı ile yoğrulmuştur. Hep birlikte bu vatana, bu toprağa sahip olacağız. İnşallah büyük hedeflerimizi gerçekleştireceğiz. Daha büyük bir Türkiye için hep beraber çalışacağız.

Bu vatan, toprak, bayrak için 92 yıl önce hayatlarını hiçe sayarak gerçekten zafere giden yolda Mehmetçik'i hatırlayacağız. Onların ruhları şad olsun. Başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile bütün kahraman şehitlerimize Cenabı Hak'tan rahmet diliyorum."

Eroğlu'nun konuşmasının ardından Zafer Yolu Yürüyüşü başladı. Yürüyüşe katılanlara Eroğlu, Vali Hakan Yusuf Güner, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Halil Ürün, İl Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Ahmet Özyanık ile protokol üyeleri, kırmızı karanfil verdi.

TSK Bandosu öncülüğünde gerçekleştirilen yürüyüşe, ellerinde Türk bayrakları ile katılan vatandaşlar, marşlar okudu.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğü tarafından çevre düzenlemesi gerçekleştirilen Başkomutan Milli Parkı'na çıkan Zafer Yolu'ndaki uğurlama noktasında, lazer ve havai fişek gösterimi yapıldı.

 

aa_picture_20140826_3128675_web.jpg

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler