YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zebari'ye liste tutuşturuldu
Zebari'ye liste tutuşturuldu
Zebari'ye liste tutuşturuldu
03 Kasım 2007 / 14:03 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Türkiye, ABD ve Irak'ın, Irak'a komşu ülkeler toplantısı çerçevesinde yaptıkları üçlü görüşme sona erdi. 20 dakika olacağı açıklanan zirvenin 1 saate yakın sürmesi dikkat çekti.
Dışişleri Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, ABD Dışişleri Bakanı Condeelezza Rice ve Irak Dışişleri Bakanı Hoşyar Zebari'yi bir araya getiren görüşme yaklaşık 1 saat sürdü. Zebari, görüşmenin ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Irak yönetiminin terör örgütü PKK ile mücadelede Türkiye'ye yardıma hazır olduğunu söyleyerek, bunun Türkiye, ABD ve Irak'ın yakın işbirliğiyle mümkün olduğunu kaydetti.


Terör örgütü PKK'yı engellemek, izole etmek ve etkisiz hale getirmek için elle tutulur bazı önlemler aldıklarını söyleyen Zebari, Irak'ın egemenliği ve toprak bütünlüğüne bütün ülkelerin saygı duyması gerektiğini ifade etti. Zebari, bugünkü toplantının amacının Irak'ın istikrarının sağlanması olduğunu belirterek, "Komşularımızdan istikrarın bozulmasına yol açacak şekilde hareket etmemelerini bekliyoruz" diye konuştu.
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler