YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zap'tan acı haber: 4 askerimiz şehit!
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Irak kuzeyi Zap bölgesinde, bölücü terör örgütü tarafından el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucunda 4 askerin şehit olduğunu açıkladı.
Zap'tan acı haber: 4 askerimiz şehit!
17 Ekim 2017 / 08:22 Güncelleme: 17 Ekim 2017 / 13:19

Operasyonu sürdüren 2 asker daha PKK'lı teröristlerin yola döşediği el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit oldu. Böylece 24 saat içerisinde aynı bölgede şehit düşen askerlerin sayısı 4'e yükseldi.

Irak'ın kuzeyindeki Çukurca İlçesi'nin karşısına düşen Irak topraklarındaki Zap Vadisi Bölgesi'nde, bölücü terör örgütüne yönelik operasyonlar sürdürülürken dün akşam saatlerinde el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu 37 günlük evli Piyade Uzman Çavuş 23 yaşındaki Furkan Aydın ile 1 hafta önce evlenen Piyade Uzman Çavuş İlhan Sezer şehit oldu, 1'i ağır 2 asker yaralandı. Bu olayın ardından Zap bölgesine Türk Hava Kuvvetleri ile düzenlenen hava operasyonda 6, Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) ile düzenlenen operasyonda 2 olmak üzere toplam 8 terörist etkisiz hale getirildi.

Bölgede arazi arama tarama operasyonu devam ederken bu sabah erken saatlerde yine el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu 2 asker daha şehit düştü. Böylece bölgede son 24 saat içerisinde 4 asker şehit düştü. Bu bölgede devam ettirilen operasyonda 8 terörist daha ölü ele geçirilirken etkisiz hale getirilen teröristlerin sayısı da 16'ya çıktı.

Bu sabah şehit olan kimlikleri henüz açıklanmayan şehit iki askerin cenazesi Hakkari Dağ Tugay Komutanlığı'na getirildi. Bu sabah 4 asker için uğurlama töreni yapılması bekleniyor.

bunları arabalara doldurun,yola çıkarın.
 // hursit dilaver
o yollardan önce bunların dolu olduğu arabaları geçirin de, düğmeye basanlar bunları bombalasın bari. ama sakın TR705e sölyemeyin. kıyameti koparır.mapusanelere güneş doğmuyor diyenleri hemen çıkarın arabaya doldurun. siz de kurtulun biz de. askerimiz de sağ kalır.arabaları da askeri araba süsü verin. öyle zannetsinler. ama bunları sakın 0 TR705lere söylemeyin. gelir, inceleme yağarlar.malum, silah eğitimi veriyorlar diye kamp basmışlardı da bunun korkusundan hukumet bu işi boşverdi. şimdi o gençler tavla oynuyor. CHP aklı bu işte.maksat hukumete kazık olsun.esedin askeri öleceğine,suriyeli yatsın ama bizim asker cepheye.. akılları bu işte. ne edeceksiniz. aaah bu CHP korkusu böyle.....
17 Ekim 2017 Salı 15:39
aa
 // asım bayrak
Şehitlerimize rahmet, geride kalanlara sabırlar dilerim. Türkiye'nin başı sağ olsun....
17 Ekim 2017 13:13
 // mustafa
Eliniz dert görmesin Allah sizinle olsun yolunuz açık olsun bu millet sizinle...
17 Ekim 2017 08:29
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler