YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zanlıdan korkunç sözler
Konya'da bir polise şehit eden zanlı, 'Önüme gelen herkesi vuracaktım, ilk polis çıktı onu vurdum' dedi.
Zanlıdan korkunç sözler
12 Ağustos 2010 / 13:17 Güncelleme: 12 Ağustos 2010 / 13:24

Konya'da radar uygulaması yapan polis memurunu şehit ettikten 1 gün sonra girdiği silahlı çatışmada bir astsubayı yaralayan ve vurularak etkisiz hale getirilen cinayet zanlısı üniversitesi öğrencisi Hakan D, neden yaptın sorusuna sözlü olarak, "Herkes beni dışladı, önüme geleni vuracaktım polis rast geldi" diye cevap verdiği öğrenildi. 

İki gün önce Konya Karaman Karayolu Avdul köyü girişinde radar uygulaması yapan 15 yıllık polis memuru evli ve iki çocuk babası Ömer Durmaz, yakın mesafeden ateş edilerek öldürülmüştü. Olayla ilgili radar aracını inceleyen polis, zanlının 21 yaşındaki üniversite 4. sınıf öğrencisi Hakan D. olduğunu ve motorsikletle radar aracına yaklaşarak polisi şehit ettiğini tespit etmiş ve operasyona başlamıştı. Dün jandarma ile polis ortaklaşa yaptıkları çalışmada Çumra ilçesine bağlı Kucuzu köyünde Hakan D'yi sıkıştırarak dur ihtarı çekmiş ve çatışma çıkmıştı. Çıkan çatışmada Astsubay Başçavuş Yüksel Durmuşcan sırtından yaralanırken, zanlı Hakan D. ise bacaklarından vurularak etkisiz hale getirilmişti.   

ÖNÜME İLK POLİS ÇIKTI ONU VURDUM 

Çumra Devlet Hastanesi'nde ilk tedavisinin yapılmasının ardından Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edilen cinayet zanlısı Hakan D'nin tedavisinin bugün tamamlanması bekleniyor. Zanlı Hakan D, tedavisi devam ederken güvenlik güçlerinin neden polisi şehit ettin sorusuna akıl almaz bir cevap verdi. Zanlı, "Herkes beni dışlıyordu, psikolojim bozulmuştu. Önüme çıkan ilk kişiyi vurmayı düşündüm sonra polisi gördüm ve vurdum. Polisin silahını da aldım, ileride boş bir araziye attım. Bundan sonra benim için polis, asker veya vatandaş fark etmiyordu, önüme çıkan herkesi öldürme planım devam ediyordu" dediği öğrenildi.   

Zanlı taburcu edilmesinin ardından Çumra ilçesine götürülerek jandarma tarafından ifadesi alındıktan sonra Türk Ceza Kanunu'nun 81. maddesi gereğince kasten adam öldürme ve kasten adam öldürmeye teşebbüs suçundan ömür boyu hapis istemiyle adliyeye sevk edilecek.  

YARALI ASTSUBAYIN DURUMU İYİ 

Zanlı Hakan D. ile Çumra'nın Kucuzu köyünde çıkan çatışmada yaralanan Astsubay Kıdemli Başçavuş Yüksel Durmuşcan'ın durumunun iyi olduğu öğrenildi. Konya Numune Hastanesi'nde tedavisi tamamlanmak üzere olan Durmuşcan'ın olayın sıcağıyla vurulduğunu anlamadığı, daha sonra üzerinde arkadaşlarının kanı görünce vurulduğunun ortaya çıktığı öğrenildi. En kısa sürede taburcu olması beklenen Durmuşcan'ın hayati tehlikesinin olmadığı bildirildi. İHA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler