YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zanlı Bodrum'da yakalandı!
Zanlı Bodrum'da yakalandı!
28 Nisan 2010 11:10
İzmir'de işlenen 3 cinayetle ilgili 1 kişi Bodrum'da yakalandı... Bodrum'da yakalanan katil zanlısı H.A'nın ilk ifadesinde suçunu itiraf etti...

İzmir'de ardarda işlenen cinayetlerle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında zanlı İzmir'den giden özel bir ekip tarafından Muğla'nın Bodrum ilçesinde yakalandı.

SUÇUNU İTİRAF ETTİ...

İzmir'de işlenen 3 cinayetin, Bodrum'da yakalanan katil zanlısı H.A'nın ilk ifadesinde suçunu itiraf ettiği öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, İzmir'den giden bir uzman ekip tarafından Bodrum'da gözaltına alınan ve İzmir'e getirilmek üzere yola çıkarılan zanlı H.A'nın ilk ifadesinde suçunu itiraf ettiği belirtildi. Zanlı H.A'nın öldürdüğü kişileri tanımadığı ve para için cinayetleri işlediğini söylediği öğrenildi.

Zanlının, öldürdüğü kişilerden aldığı cep telefonlarını sattığı yerlerde araştırma yapıldığı, ancak zanlının sattığını söylediği fiyat ile alıcıların söyledikleri fiyat arasında tutarsızlık bulunduğu için polis yetkililerinin gün içinde kıymet tespiti yapacakları bildirildi.

Zanlının yanında bulunan çantada bir miktar para olduğu da belirtildi.

Cumartesi gecesinden itibaren ikisi İzmir'in Balçova ilçesinde, biri de Konak ilçesi Fevzipaşa Bulvarında 3 kişi başlarından vurularak öldürülmüş, bu kişilerin cep telefonlarıyla çantaları alınmıştı.

SABAHA KARŞI YAKALANDI

Alınan bilgiye göre, olayla ilgili soruşturmayı yürütmesi amacıyla kurulan ekip, elde ettiği bilgiler doğrultusunda zanlının dün Bodrum'a gittiğini belirledi. İzmir'den Bodrum'a giden özel ekip zanlıyı kaldığı adreste sabaha karşı yakalayarak gözaltına aldı.

Zanlının İzmir'de 3 kardeşinin bulunduğu ve onların da gözaltına alındığı öğrenildi.

İzmir'deki cinayetlerle ilgili Bodrum'da gözaltına alınan zanlının Mardin nüfusuna kayıtlı 27 yaşındaki H.A. olduğu ve cinayetlerde kullanılan silah ile maktullere ait bazı eşyanın da zanlıda ele geçirildiği öğrenildi.

YUNAN ADALARINA KAÇACAKTI!

 İzmir'de 3 günde peş peşe işlenen cinayetlerin zanlısının Muğla'nın Bodrum ilçesinden Yunan adalarına kaçmaya hazırlanırken bir pansiyonda yakalandığını bildirildi.

Muğla Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, zanlının Yunan adalarına kaçmaya hazırlanırken Bodrum'da bir pansiyonda yakalandığını belirterek, zanlının üzerinde pasaport ve 4 bin avro ele geçirildiği söyledi.

Yetkililer, zanlının yurt dışına çıkış hazırlığıyla ilgili soruşturmanın genişletildiğini ifade ederek, zanlının İzmir'den Bodrum'a gelmesine ve yurt dışına çıkma girişimine yardımda bulunan kişi veya kişilerin de arandığını kaydetti.

Zanlının ifade işlemlerinin Bodrum Emniyet Müdürlüğünde sürdürüldüğü bildirildi.

YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMLERİ İLE İZMİR'E GÖNDERİLDİ

İzmir'deki cinayetlerin Muğla'nın Bodrum ilçesinde yakalanan zanlısı, ifade işleminin ardından yoğun güvenlik önlemleri altında İzmir'e gönderildi.

Muğla ve İzmir Emniyet Müdürlüğü ekiplerince ortaklaşa düzenlenen operasyonda yakalanan Mardin Nusaybin nüfusuna kayıtlı zanlı H.A. (27), İzmir'den gelen polis ekipleri tarafından Bodrum Emniyet Müdürlüğünden çıkartıldı.

Yoğun güvenlik önlemleri altında İzmir'e gönderilen zanlının bulunduğu aracın hareket ettiği sırada trafik ekipleri, İlçe Emniyet Müdürlüğünün bulunduğu caddeyi ulaşıma kapattı.

VATANDAŞLAR ZANLININ BULUNDUĞU POLİS ARACINA SALDIRDI

İzmir'deki cinayetlerin zanlısının Bodrum'da gözaltında olduğunun duyulmasının ardından çok sayıda vatandaş, sabahın erken saatlerinden itibaren İlçe Emniyet Müdürlüğü çevresinde toplandı.

İlçe Emniyet Müdürlüğünden çıkartılarak, İzmir'e götürülmesi sırasında  zanlıya tepki gösteren vatandaşlar, bulunduğu araca saldırdı. Polisler, vatandaşları güçlükle engelledi.

Vatandaşlar, zanlının bulunduğu polis aracına aralarında özel harekat polislerinin de bulunduğu 4 polis aracının İzmir'e kadar eşlik edeceği bildirildi.

İzmir'in Balçova ilçesinde cumartesi günü akşamı banka çalışanı Esra Yaşar (27), pazar günü akşamı üniversite öğrencisi Ayşe Selen Ayla (22), pazartesi gecesi de Konak ilçesi Fevzipaşa Bulvarı'nda travesti olduğu iddia edilen Mustafa Has (30) 7.65 mm. çapında silahla başlarından vurularak öldürülmüş ve çantaları çalınmıştı. Zanlı, sabah saatlerinde Muğla'nın Bodrum ilçesinde yakalanmıştı. A.A.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler