YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zamlar yargıya taşınıyor
Büyük Birlik Partisi (BBP) tarafından, elektrik ve doğalgaza yapılan zamların geri alınması için Danıştay'a başvurulacak.
Zamlar yargıya taşınıyor
02 Ekim 2012 / 14:40 Güncelleme: 02 Ekim 2012 / 14:42

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, yaptığı yazılı açıklamada, elektrik ve doğalgaza yapılan zamların, Türkiye'nin enerji alanında yaşadığı ve gelecekte yaşayacağı sıkıntılı günlerin göstergesi olduğunu ileri sürdü.

1 Ekim Pazartesi gününden geçerli olmak üzere doğalgaza yüzde 9.8 ve elektriğe ise yüzde 10.1 oranında yapılan zamma tepki göstererek, zamların geri alınması için Danıştay'a başvuracaklarını bildiren Destici, ''Çetin kış şartlarında vatandaşın en önemli imkanı olan doğalgazın ve olmazsa olmazları arasında yer alan, sosyal devletin gereği olan, ayrıca sanayinin en önemli girdilerinden elektrik ve doğalgaza yapılan zammın durdurulmasını talep edeceğiz'' dedi.

Bu arada, Destici ve beraberindeki bazı partililerin, TBMM Başkanı Cemil Çiçek'i makamında ziyaret ettiği ve yeni yasama döneminin hayırlar getirmesi temennisinde bulundukları belirtildi.

Ziyarette, BBP tarafından yapılan ''temsili referandum'' sonuçlarına göre, halkın bazı milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasını ve idam cezasının geri getirilmesini istediğinin ortaya çıktığını ifade eden Destici'nin, TBMM'nin bu konuda adım atmasını istediği kaydedildi. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler