YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zaman yazarlarına soruşturma açıldı
Gazeteci Tutkun Akbaş'ın şikayeti üzerine birçok Emniyet Müdürü ve 5 gazeteci hakkında örgüt kurmaktan soruşturma başlatıldığı iddia edildi
Zaman yazarlarına soruşturma açıldı
18 Mayıs 2014 / 07:44 Güncelleme: 18 Mayıs 2014 / 12:56

Sontv.com'da yer alan habere göre; Gazeteci Tutkun Akbaş'ın usulsüz telefonlarının dinlenmesi şikayeti üzerine aralarında Emniyet Müdürleri Nazmi Ardıç, Ahmet Kalender, Metin Titiz ve Taraf ve Today's Zaman Yazarı Emrullah Uslu, Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı, Todays Zaman Genel Yayın Yönetmeni Bülent Keneş, Today's Zaman Yazarı Abdulkerim Balcı ve Today's Zaman Yazarı Celil Sağır hakkında 'Suç işlemek amacı ile örgüt kurma', 'bu amaçla kurulan örgüte üye olma', 'görevi kötüye kullanma', 'özel hayatın gizliliğini ihlal etmek' suçları kapsamında soruşturma başlatıldı.

Dava İstanbul Adliyesi'nde görülecek

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı bünyesinde 2014/6431 numarası ile başlatılan soruşturma suç yerinin İstanbul Avrupa yakası olması sebebi ile İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderildi. 

İstanbul Savcılığı'da dosyayı 'Terör ve Örgütlü Suçlar' bürosuna tevdi etti. Soruşturma bu büro bünyesinde devam ediyor.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler