YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zaman yazarından şok eden sözler!
Zaman Gazetesi yazarlarından Bülent Korucu son yazısında şoke eden ifadeler kullandı. Korucu, "astronomik oy da alsanız ülkeyi yönetemezsiniz" dedi...
Zaman yazarından şok eden sözler!
22 Ocak 2014 / 10:00 Güncelleme: 22 Ocak 2014 / 10:18

17-25 Aralık operasyonlarının başırısızlıkla sonuçlanmasının ardından, medyada bazı köşe yazarları şaşırtıcı bir şekilde üslubunu sertleştirmeye başlamıştı. Öyle ki, bazı köşe yazarlarının Erdoğan'a yönelik utanç verici tehditleri günlerce tartışılmıştı. 

Dün Ergenekon bugün Paralel Yapı

Zaman Gazetesi yazarlarından Ahmet Turan Alkan ve Mümtazer Türköne'nin tehdit çağrıştıran yazılarının ardından bu kez de yine bir Zaman yazarı olan Bülent Korucu son yazısında şaşırtan ifadeler kullandı. 

"Astronomik oy da alsanız ülkeyi yönetemezsiniz"

Bülent Korucu, ürkütücü senaryolar üreterek cepheleşmeden bahsetti. Zaman yazarının "astronomik oy da alsanız ülkeyi yönetemezsiniz" sözleri ise şaşkınlıkla karşılandı. 

Korucu'nun cepheleşme-düşmanlaşma senaryosu, darbe dönemlerine özgü, suni şekilde üretilip körüklenmiş, darbeye zemin hazırlamış, son olarak da darbeyle sonuçlanmış eski Türkiye'nin dramatik günlerini akıllara getirdi. 

Hilmioğlu da "yüzde 95 oy da alsanız bu ülkeyi yönetemezsiniz" demişti...

Öte yandan, Korucu'nun "astronomik oy da alsanız ülkeyi yönetemezsiniz" sözleri, bir dönem benzer bir çıkışla tepki çeken Fatih Hilmioğlu'nu hatırlattı.

2007 yılında İnönü Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Fatih Hilmioğlu, hükümetin değil yüzde 35, yüzde 95'le bile iktidara gelse ülkeyi yönetemeyeceğini, devletin çeşitli kurumlarının buna müsade etmeyeceğini alenen ifade etmişti. 

Zaman yazarının 'Koç' aşkı

Koç Grubu'nun bitirilmeye çalışıldığı izlenimini veren Bülent Korucu, "Koç Holding’i batırmaya çalıştığınızda, bıçak sırtı dengeleri altüst edebilirsiniz. İç ve dış yatırımcıyı ürkütür, bindiğiniz dalı kesmiş olursunuz" ifadelerini kullandı.

 

STARGAZETE

08:38
 // erdal san
yaziyi okuyunca aklima birden iktidarin ilk yili geldi. cevremdeki chp li ve mhp liler, tek bir şey söylûyorlardi , sata sata bir sey kalmadi. askerin eli kulaginda darbe an meselesi. hoş sürec icerisinde,neredeyse bir düzine darbe hazirligi yapıldiginida görmüş olduk. şimdi günümüzdede, böyle hain emeller güdenlerin varligina inanmamizi , bu odaklarin cigirtganlarindan yükselen teranelerin icerigine bakarak anliyoruz. ama çakal sürüsüne bir hatirlatma yapayim , o kefen, o bedenden hiç çikmadı. ondaki yürek dünyadaki hiç kimsede yok. yabgu dediginde aynen böyle olur. o dunyanin yeni attila sidir. rabbin kilici , icde ve disda hainler , onun cesareti ve iradesi hepinize diz çökertmeye yetecektir. dünya ona dua ediyor. dunyadaki tüm mazlumlarin tek umutlari, sizin gibi alcaklarin en çok korktugu dünyanin gercek lideri....
23 Ocak 2014 08:38
Rasim Duman siz cemaattenmisiniz ??
 // Oruc
Peki iceriniz daha kac cürük elma var bundan haberdarmisiniz ? Size cemaat demek icin 80 milyon sahit ister, bence siz o örgütten ayrilin, ve ne oldugu belli olmayan bir örgütten cikip baska bir cemaate hizmet verin cünkü artik et kokuyor, kokan etin yaninda durulmaz istediginiz kadar kesin, hepsini cöpe atmazsaniz koku gitmez, yani daha kac hain var icinizde siz kendiniz bilmiyorsunuz. Aklinizi basiniza alin uzak durun bu insanlardan yoksa sizden yalniz kalirsiniz ! ....
22 Ocak 2014 Çarşamba 23:56
23:12
 // Rasim DUMAN
Bulent bey, artık "cemaat" kelimesini agzınıza almayın ve bu guzel kelimenin manasını igdiş etmeyin. Siz KOÇ.SABANCI, TUSİAD ve SİYONİST MEDYA ile mutlu olun. Pişman olursanız kapımız açık....
22 Ocak 2014 23:12
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler