YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zaman yazarından şaşırtan iddia
Zaman yazarından şaşırtan iddia
09 Haziran 2014 15:30
2004 yılında İstanbul trafiğinin Marmaray'ın hizmete girdiği bugünden daha iyi olduğunu iddia eden Zaman yazarı Ali Ünal tartışılıyor.

Türkiye Gazetesi yazarı Melih Altınok ve 24 Genel Yayın Yönetmeni Murat Çiçek, ’2004 yılında İstanbul trafiği daha rahattı’ diyen Zaman Gazetesi yazarı Ali Ünal’la canlı yayında dalga geçti.

Günün Manşeti programında gündemi değerlendiren Türkiye Gazetesi yazarı Melih Altınok ve 24 Genel Yayın Yönetmeni Murat Çiçek, “Marmaray’ın yapılmaya başlandığı 2004 yılında mı, yoksa bugün mü İstanbul trafiği daha çekilmez? Elbette bugün” diyen Ali Ünal’ı canlı yayında eleştirdi.

Yol mühendisi oldular

İşte programda geçen o diyalog:
Murat Çiçek: Artık yol mühendisi de oldular.. Ulaşımdan da anlıyorlar..
Melih Altınok: Bu arkadaş dini yazılar yazmıyor muydu?
Murat Çiçek: Melis Alphan’ın siyaset yazdığı bir yerde Ali Ünal da yazabiliyor demek ki..
Melih Altınok: Bugün de ekonomi yazmış Melis Alphan..
Murat Çiçek: Şimdi bunu söyleyen adama (Ali Ünal) şunu sormak lazım: Sen hiç Marmaray’la karşıya geçtin mi? Geçtiysen de gözün kapalı mıydı?” Bunu bari yapmayın!
Melih Altınok: 10 yıl öncesinin İstanbuluyla kıyaslayarak böyle birşey yapılabilir mi? O kadar delirmişler ki artık iktidara çakmak için ’2004′te İstanbul’un trafiği daha sakindi’ diyor.. evet daha sakindi.. Daha az insan yaşıyordu..
Murat Çiçek: 1960′ta daha sakindi.. 1920′lerde hiç trafik yoktu..
Melih Altınok: Bir gazete küpürü gördüm Ali bey, 1950′lerde boğaz çevresinde ev yapacak kişilere teşvik amaçlı inşaat malzemesi verileceğine dair.. 50′lerde de hiç oralarda trafik falan yoktu. Yarın da bununla ilgili bir yazı yazın.. Ahmet Turan Alkan da alsın ‘Velev ki İstanbul 1960′larda daha sakindi’ diye bir yazı yazsın.. Hakikaten siz başka bir alemde yaşıyorsunuz..
Murat Çiçek: Soma’da ölenlere müstehak diyen adam bu adam..

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler