YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zaman yazarından Başbakan'a: Beter ol
Zaman Gazetesi yazarı Ahmet Turan Alkan'dan cumhurbaşkanı adayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a: beter ol!
Zaman yazarından Başbakan'a: Beter ol
02 Temmuz 2014 / 14:39 Güncelleme: 02 Temmuz 2014 / 14:47

Zaman gazetesi yazarı Ahmet Turan Alkan köşesinde Başbakan Erdoğan hakkında ilginç bir temennide bulundu.

Ahmet Turan Alkan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için "daha beter olsun" derken böyle söyleme gerekçesini de şöyle açıkladı:

Ben tahmin ediyorum ama

"Başbakan deyince aklıma geldi; dün itibarıyla herkesin bildiği sırrı ifşâ ederek reisicumhurluğa adaylığını açıkladı. Ben tahmin etmiyordum ama! Neyse, mûtadımdır, bu gibi hallerde, yani yakınımdaki insanlar terfî ettiklerinde herkes gibi davranmak yerine; “daha beter olsun” der geçerim.

Yüzüne "Daha beter ol" dediklerim...

Yüzüne karşı “daha beter ol” dediklerimden kimsenin şimdiye kadar bu güzel temennîden alındığına şahit olmadım; zira hepimiz şairin “Yüksel ki yerin bu yer değildir/ Dünyaya gelişin hüner değildir” dediği üzere ömrümüzü, çok daha âli mevkilere layık olduğumuz inanç ve beklentisiyle geçiren insanlarız.

“Beter ol” temennim genellikle muhatabı tarafından gizli veya açık bir “âmin”le karşılanır. İkimiz de mutlu oluruz.

Reisi Cumhurluktan daha beteri var mıdır?

Reisicumhurluktan daha beteri nedir diyeceksiniz; ben öyle âlî yerlerde esen yelleri bilmem, erbâbı bilir! Bunun başkanlığı var, eşbaşkanlığı var ve kimbilir daha neler neler vardır...

Yeni bir halife tulu etmiş

Bu arada İslâm âlemine yeni bir halife tulû etmiş. Yahu misafir misafiri istemez, ev sahibi hiçbirini istemez modundayım resmen; bu yaştan sonra halife kahrı çekemem doğrusu..."

 

14:37
 // Ahmet
Benim bildiğim o söz beter olana söylenir,daha beter ol denir. Aynaya bakarkenmi yoksa hocanla konuşurkenmi sarfettin bu cümleleri?...
03 Temmuz 2014 14:37
12:14
 // Madanur
Hüseyin Gülerce: "Oyum Başbakana"demiş! Bu şahıs Gülerce'ye Tufa mùneccimi demişti....
03 Temmuz 2014 12:14
15:44
 // BETBEDDUA
Buna tepeden bakma ve lutufkarlık denir. Nesin sen be adam!? Dostmusun, düşmanmısın? Bu münafıklık alametleri ne? Ben bir gün bile ''bayramınız beter olsun'' temennisini kimseden duymadım. Yada yeni ev alana ''Allah beterini'' versin de duymadım.
Bet, kötü anlam içerir. Beter ol demek bedduadır. Ama bu münafık ikili oynuyor....
02 Temmuz 2014 15:44
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler