YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zaman yazarından Başbakan Erdoğan'a 'ülkeyi terket' çağrısı
Başbakan Erdoğan'a ait olduğu ileri sürülen ses kaydını Zaman yazarı Şahin Alpay bugünkü yazısında, hedefindeki isme iki seçenek sundu.
Zaman yazarından Başbakan Erdoğan'a 'ülkeyi terket' çağrısı
27 Şubat 2014 / 10:30 Güncelleme: 27 Şubat 2014 / 10:31

Zaman gazetesi yazarı Şahin Alpay, Başbakan Erdoğan'ın ya istifa etmesini ya da ülkeyi terketmesini istedi.

Başbakan Erdoğan ile Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen telefon görüşmeleri cemaat medyasının 1 numaralı gündem maddesi oldu. Zaman yazarlarının hemen hepsi kasetin gerçek olduğundan yola çıkarak Erdoğan'a yüklendiler.

Yazar Şahin Alpay, "Bu pislik nasıl temizlenecek?" başlıklı yazısının büyük bölümünü Kılıçdaroğlu'nun Erdoğan'ı hedef aldığı konuşmasına ayırdı.

Laikçilerle İslamcıların paralel devlet teorisinin iflasa sürüklendiğini savunan yazar, Erdoğan'a karşı ses çıkarmamakla suçladığı Arınç ve Gül'e tepki gösterdi.

"Bereket önümüzde 3 seçim var"

(...)Doğrusu, elbette ki, Kılıçdaroğlu’nun söylediği gibi Erdoğan’ın ya istifa etmesi ya da ülkeyi terk etmesidir. Bunları ihtimal dışı görmüyorum. Fakat, maalesef daha büyük olasılık, Erdoğan’ın akıl, izan ve ahlakla bağdaşmaz bir tutumla iktidara sıkı sıkıya sarılmaya çalışması, bu uğurda ülkeyi büyük bir kargaşa içine sürüklemekten çekinmemesi. Geçenlerde Abdullah Gül ve Bülent Arınç’tan bekleneni yazdım:

“Toplumun çoğunluğu, bu iki önde gelen siyaset adamının ülke çıkarlarına sadakatlerinin, Başbakan’a duyduklarından çok daha güçlü olduğuna inanıyor; onlardan ülkeye de partiye de büyük zarar verecek olan bu gidişe dur demelerini bekliyor...” dedim (13 Şubat).

Maalesef Gül, bir cumhurbaşkanı değil, AKP’nin eski başbakanı gibi davranarak ülkeyi polis devletine götüren yasaları kısmen düzelttirmeyle yetinme yolunu seçti. Böyle davranarak, yazık, yıpranmaya devam ediyor. Emekli olmaya hazırlanan Arınç’ın ise kendinde vahim gidişe dur diyecek “özgül ağırlığı” görmediği ortada. Akıl, izan ve ahlak sahibi, ülkenin de partilerinin de geleceğinden kaygı duyan AKP milletvekilleri yok mudur? Belki vardır.

Nihayetinde iş halka kalır. Bereket önümüzde üç seçim var.

04:17
 // Çumralı mehmet
Ula dağdan gelip bagdakıni kovuyorsun bizim benligini satmiş kimslerle işimiz olmaz...
28 Şubat 2014 04:17
şahin alpay
 // ali emin
asıl bu ülkeyi terk etmesi gereken birileri varsa ki var oda sizin gibi dış lobilere hizmet edenlerdir en iyisi siz sahte peygamberinizin yanına gidin ülkede kurtulsun sizde bizde
...
27 Şubat 2014 Perşembe 23:10
POLİS 66
 // kaygısız
BUNLAR YANİ BUNUN GİBİ SÖZÜM ONA KÖŞE YAZARLARI YAZARMIDIR DEGİLMİDİR ODA SORGULANMALI AMA AYHAN KILIÇ KARDEŞİM ÇOK GÜZEL YAZMIŞ VE ANLATMIŞ YA KİMİN ÜLKEYİ TERK EDECEGİNE MİLLET MEYDANLARDA SÖYLÜYO İŞTE BAŞBAKANIN MİTİNGLERİNE BAKSAN KİMİN KALIP KİMİN GİDECEGİNİ GÖRÜRSÜN :):)...
27 Şubat 2014 Perşembe 20:56
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler