YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zaman yazarı oyunu vereceği partiyi açıkladı
İki yerel seçimde de oyunu AK Parti'ye verdiğini söyleyen Zaman Gazetesi yazarı Şahin Alpay, 30 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde bu kez oyunu CHP'ye vereceğini açıkladı.
Zaman yazarı oyunu vereceği partiyi açıkladı
08 Mart 2014 / 09:58 Güncelleme: 08 Mart 2014 / 10:04

Hakkında birçok akçeli işlere karıştığı iddiası bulunan bir Başbakan'ın bu ülkeyi daha fazla yönetmemesi gerektiğini yazan Şahin Alpay, okurlarını da CHP'ye oy vermeye çağırdı.

CHP İstanbul adayının doğru aday olup olmadığını bilmiyorum 

İstanbul'da yaşıyorum. Son iki (genel değil ama) yerel seçimde oyumu iki sandıkta da AKP'ye vermiştim.

Kararımı çoktan verdim, bu defa oyum CHP'ye... Oysa, okurlarımın iyi bildikleri gibi, CHP'ye çok eleştirim var. Bu partinin saflarında otoriter Kemalizm, baskıcı laiklik ve tek-kültürcülük yandaşları, askeri vesayete özlem duyanlar önemli bir yer tutuyor. CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayının doğru tercih olup olmadığını bilmiyorum. İki dönemdir görev yapan AKP'li belediye başkanı Kadir Topbaş, görebildiğim, bilebildiğim kadarıyla, başarılı oldu. Ona oy verdiğim için pişmanlık duymadığımı söyleyebilirim. Erdoğan ve çevresindeki klik, her işe olduğu gibi, İstanbul'un işlerine de karışmasaydı, Topbaş belki daha da başarılı olurdu.

Alpay, seçimlerde AK Parti'nin birinci çıkabileceğini de yazdı.

08:28
 // erdal san
akli ve ruhu esir dusmus, sanki saçmaladiginin farkinda ama elindende birsey gelmezmis gibi. ahmakca...
09 Mart 2014 08:28
zamanin insani
 // Selahattin Erdemli
Zamanin insanlari boyle iste cikarlariyla catisinca geriye donup bakarlar cikarimizi bulalim diye arayin belki bulursunuz.Zamanin insanlari......
08 Mart 2014 Cumartesi 15:52
İddia ve isbat
 // sadık
Akpartili bazı yöneticiler hakkındaki iddialara itimad edip ki haberi iyice araştırmadan, isbatlanmadan isbatlanmış gibi kabul edip reyini çeken ve cemaziyel evveli belli olan ve yolsuzluğu isbatlanan birisini de masum görüp reyini vermek zamanı lekeler.....
08 Mart 2014 Cumartesi 11:06
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler