YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zaman yazarı Gülen'in sohbetini yazdı
Uzun bir aradan sonra Fethullah Gülen'in sohbetinden notlar paylaşıldı.
Zaman yazarı Gülen'in sohbetini yazdı
01 Mart 2014 / 22:00 Güncelleme: 01 Mart 2014 / 22:06

Zaman yazarı Ahmet Kurucan bugünkü yazısında bir süredir sohbetleri yayınlanmayan Fethullah Gülen'in sohbetinden notlar aktardı.

İşte Gülen'in o sohbetinden notlar:

Alvarlı Efe Hazretleri'nin "Perişanım bugün cânâ perişan olmayan bilmez. Cevahir kadrini cevher fürûşân olmayan bilmez."  "İnsanın böyle ahvâl karşısında perişan olması biraz imanının seviyesi, biraz insanlığının derinliği, biraz su-i akıbet endişesi, biraz hüsn-ü akıbetin neler vaat ettiğini bilmekle olur.

"Hak ve hakikati anlatmak"

İşte, böylesi bir cennete girmek mi yoksa şu katlandığınız sıkıntıların, yaşadığınız daralmaların onlarca katına katlanarak insanlığa hak ve hakikati anlatmak mı? Bu uğurda yaptığınız hizmetlere hiçbir şey olmamış gibi devam etmek mi?

"Yetimi bir nesiliz biz"

Sizin hissiyatınızı benim hissiyatımdan daha dûn görmüyorum ama kendi namıma söyleyeyim; şu sıkıntılı halime rağmen bunların çok daha fazlasına katlanmaya hazırım.
"Büyük insan yetimi bir nesiliz biz. Görmedik böyle insanlar... Mutlak manada bunları tezkiyede bulunmak Allah'a karşı ayrı bir saygısızlıktır ama büyük insanlar bunlar bilebildiğimiz kadarıyla."

"Gelecekte kim haklı kim haksız görülecek"

Peygamberlerin çektikleri ile bizimkiler mukayese bile edilmez. Biz maddi sebepler planında yapılması gerekli olan şeyleri hiç ihmal etmeden yapıp vazifemize devam etmeliyiz. Gelecekte kimin haklı, kimin haksız olduğu görülecek. O günler geldiğinde siz de diyeceksiniz ki; iyi ki katlanmışız bu sıkıntılara. Eğer bunlara katlanmasaydık hizmet muzaaf veya mük'ap olarak katlanmayacaktı."

Sahte Veli sözlerine ne dedi?

"sahte veli, yalancı peygamber, âlim müsveddesi..." gibi sözler devreye girdi. Cümleyi bitirmesine imkân vermedi. "Önemsememek lazım. Herkes kendi karakterinin gereğine göre amel eder. Çevre görmüyor mu? Hepsini bir anda göremeyebilirler. Ama zamanla görecekler. Acele etmeyin..."

22:35
 // HE HOCA HE...
Laf ı güzaf, malayani meşkaleler ile inkışaf oldunuz. Hakikat, tecelli etmiş; sureti şeytan vasfınız ifşa olmuş, itibarınız yerle yeksan olmuştur. Ehli küffar ve ehli salib'e dost olmuş, hurafeler zulmetinde, berhava ve bertaraf oldunuz. Haya imandandır. Kibir ve ucb, dalalettendir. Kul yanılır, Allah yanılmaz. De get şimdi osmanlıcanı; Aydın Doğan'a öttür. Sahte veli müsveddesi!...
01 Mart 2014 22:35
22:10
 // Güney
Tayyip erdoganı kimsenin önünde diz çöktüremeyecekler....
01 Mart 2014 22:10
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler