YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zaman yazarı Erdoğan'a meydan okudu!
Zaman yazarı Mümtazer Türköne adeta meydan okudu: Erdoğan cumhurbaşkanı olursa, aşağıda bırakacağı suç örgütü ne olacak? Onları kim koruyacak?
Zaman yazarı Erdoğan'a meydan okudu!
04 Mayıs 2014 / 18:30 Güncelleme: 04 Mayıs 2014 / 17:56

Zaman gazetesi yazarı Mümtazer Türköne, Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde yeniden tırmanışa geçen siyasi gerilim ve Başbakan Erdoğan'ın siyasi kariyerini yorumladığı yazısında "Bu işin sonu nereye varacak?" sorusuna yanıt verdi.

Devran dönünce kim kimi koruyabilecek?

Yolsuzluk iddialarının geçici olarak gündem dışında kaldığını vurgulayan Zaman yazarı son hesaplaşmanın yine mahkemede yapılacağını yazdı. Sert ifadeleri ile dikkat çeken Türköne "Erdoğan cumhurbaşkanı olursa, aşağıda bırakacağı suç örgütü ne olacak? Onları kim koruyacak? Devran dönünce, hukuk işlemeye başlayınca kim kimi koruyabilecek?" diye yazdı.

Delilleri yok etmek imkansız

Soruşturmaları durdurmak mümkün, ancak delilleri yok etmek imkânsız. Sadece dosyanın içindekiler değil, şecaat arz ederken dile getirilen gerçekler de kayıtlarda. Hepsi alt alta yazılıp toplandığı zaman, ya kör ve sağır olmaya ya da hesap sormaya mecbur kalacaksınız. Günü gelecek ve bu dosyaların kapağı mutlaka açılacak. Zaman ilerledikçe, bu dosyaların kapağını kapalı tutmak için daha fazla enerjiye, daha fazla yalana ve daha fazla zorbalığa ihtiyaç duyulacak. MİT Yasası ve kanunsuz sosyal medya yasakları Türkiye’nin ‘polis devleti’ne doğru ilerlemeye zorlandığını gösterdi. Yolsuzluklar olmasaydı, yolsuzlukları ört-bas etme çabalarının çaresi görünen bu yasaklar ve totaliter kontrol arayışları ortaya çıkar mıydı?

'Erdoğan'ın suç örgütü...'

Türkiye, bir ara dönemden geçiyor. Bu netameli ara dönemin bu kadar uzamasının sebebi, iktidar  sahiplerinin elindeki ekonomik kontrol araçları. Ancak bu ara dönem sürdürülebilir ve kalıcı hale gelebilir nitelikte değil. Erdoğan cumhurbaşkanı olursa, aşağıda bırakacağı suç örgütü ne olacak? Onları kim koruyacak? Devran dönünce, hukuk işlemeye başlayınca kim kimi koruyabilecek?

Kuşkunuz olmasın, bu iş eninde-sonunda mahkemede çözülecek.

paralel yapının dilinde..
 // alemci
son zamanlarda iki yıl sonrası hesapları var en altaki bile iki yıl sonra sizden bunların hesabını soracağız tehditleri dolaşıyor hükümet elini cabuk tutup bunları devletten ayıklamalı kadrolarını tasviye etmelidir 17 aralık şer gibi görünsede sonu hayırmış bunlar deşifre olmasaydı bu ülkenin başına korkunç belalı işler acacaktılar bu türköne denen adam günübirlik paralelcidir önceden mhp li ülkücü kısaca fırıldak asıl zoru millet vekili edilmemesi aklıca intikam alıyor....
05 Mayıs 2014 Pazartesi 08:52
yorum
 // rteh
Biz böyle boş tehtidleri çok duyduk,asıl sen kime çalışıyorsun kimlere güveniyorsun önce onu söyle....
05 Mayıs 2014 Pazartesi 05:42
turkonu
 // Daima hizmet,Daima millet
Kafayı yemiş turkonu ne yapacağını şaşırmış garip bunların yatacak yerleri yok,kişilikleri hala ayakta geziyor otur labi hep ayakta arada çömel son çırpınışlar son;
Acaba alkollümü bunlar hep sarhoşmu geziyorlar alkol varsa alttan almak lazım yoksa allah çarşılarına pazar versin hatta allah cezanızı versin başta feto olmak üzere daha fazla mikserlik yapmayın geri zekalılar yeter be!!!!!
...
05 Mayıs 2014 Pazartesi 04:40
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler