YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zaman yazarı Ali Bulaç'tan yeni skandal! Operasyonların amacı...
Zaman gazetesi yazarı Ali Bulaç bugünkü yazısında PKK'ya yapılan operasyonu eleştirdi, "operasyon Demirtaş'ın yakaladığı rüzgarı tersine çevirmeyi, yine demokratik mücadeleyi seçen Kürt siyasetini militarize etmeyi amaçlıyor" dedi!
Zaman yazarı Ali Bulaç'tan yeni skandal! Operasyonların amacı...
30 Temmuz 2015 / 10:17 Güncelleme: 30 Temmuz 2015 / 10:35

Son günlerde PKK'ya yapılan operasyonlar yeni Türkiye karşıtı birçok kesimi rahatsız etti. Operasyonlardan rahatsız olanların önemli bir kısmını da Gülen Hareketi oluşturuyor. 

Paralel medya yazarlarından Ali Bulaç geçtiğimiz günlerde yayınlanan programında iki polisin şehit edilmesinden dolayı başlayan operasyonları eleştirmişti. Bulaç bugünkü yazısında ise PKK'ya başlatılan operasyonlara karşı duyduğu rahatsızlığı iyiden iyiye belli etti.

Bulaç, operasyonların PKK'ya bir zarar vermeyeceğini, operasyonların amacının Demirtaş'ın yakaladığı olumlu rüzgarı tersine çevirmeyi amaçladığını yazdı!

İşte Bulaç'ın yazısından o bölüm:

Çözüm sürecini bitirip Kandil ve PKK üzerine hava bombardımanıyla gitmenin PKK'ya vereceği bir zarar yok. Bu defalarca denendi, uçaklar Kandil'e bomba yağdırırken elemanları mağaralarda saz çalıp operasyonların bitmesini bekledi. Fakat operasyonlar içeride bir iç çatışmayı tetikler ve elbette Türkiye kamuoyunun sempatisini ve güvenini kazanan HDP ve Selahattin Demirtaş'ı zor duruma düşürür. Demirtaş için durum yukarı tükürse bıyık, aşağı tükürse sakal. Provokasyonlar onu tutum almaya zorluyor ama hangi tutumu alsa diğer tarafı kaybedecek. Bu provokasyonu kim planladıysa 10 Ağustos cumhurbaşkanlığı ve 7 Haziran genel seçimlerinde Demirtaş'ın yakaladığı rüzgarı tersine çevirmeyi, yine demokratik mücadeleyi seçen Kürt siyasetini militarize etmeyi amaçlıyor.

rs1-360.jpg

KANALAHABER.COM 

 // Türker
Alevi acilimi denildi olen alevinin annesi secim meydanlarinda yuhalandi kurt acilimi oldu yine bir secim icin hersey altust edildiibu ulkenin siradan bir vatandasi olarak herseyi uzulerek izlemek ve dua etmekten baska bi caremiz kalmadi diye dusuniyorum.dilini tutanin kurtuldugu ahir zaman acaba bu zamanmi. Insallah allah bi pkk denen fasist belayi ve islaminnkara lekesi isidi kahrederde bizde en azindan birbirimize bunkadar eza edip hak hukuk bilmezlikten kurtuluruz....
03 Ağustos 2015 23:30
 // Türker
Yav arkadas isiniz gucunuz yalan dolan ustte yazidan alinan bolumu okusaniz bile izan sahibi olan hak verir..kac senedir cpzum diye bi tarafjni yirtan bu zihniyet ne olduda bir anda milliyetci oldunuz. Dune kadar kardrsiz diyenler nenolduda bir anda her seyi bikenara birakip bu hale geldiniz. Almelwrin rabbi sizide bizide hepjmizi ıslah etsin insallah...
03 Ağustos 2015 23:17
 // mer
Sayın saf arkadaşlarım yada kardeşlerim hiç düşündünüz mü sizin oylarınızla başa gelenler sizin alın terinizle kazandığın paraların kurşun bomba yapılıp yine sizin cocuklarınızı öldürdüğünü kendinize gelip tarafsız bir şekilde savaşa hayır deyin...
31 Temmuz 2015 10:54
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler