YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zaman muhabirinden Gezi Olaylarının yıldönümünde provokasyon!
Gezi Parkı Olayları'nın ikinci yıldönümüne paralel yapının provokasyon girişimi damgasını vurdu. Gezi Parkı'na gönderilen muhabir hem attığı twit'lerle halkı hem de polisi tahrik etti.
Zaman muhabirinden Gezi Olaylarının yıldönümünde provokasyon!
01 Haziran 2015 / 03:57 Güncelleme: 01 Haziran 2015 / 04:04

Paralel yapının yayın organı Zaman Gazetesi, Gezi olaylarının yıldönümü için yine bir tezgah planladı. Sabahın erken saatlerinde Taksim Meydanı'na gelen Zaman muhabiri Emre Şencan, gazeteci olduğunu gösteren hiçbir ibare olmadan elindeki cep telefonu ile polisleri kaydetmeye başladı. Alanı boşaltan polisler, Zaman muhabiri Şencan'a da bu talimata uymasını söyledi.

Kimliğini açıklamayan Zaman muhabiri polisi tahrik ederek güvenlik şeridinin dışına çıkmayacağını söyledi. Bunun üzerine polisle tartışmaya giren muhabir kısa süreli gözaltına alındı. Amacı dünyaya 'Gezi'nin yıldönümünde gazeteciler gözaltına alındı' imajı vermek olan paralel medyanın muhabirinin niyetini twitter adresindeki paylaşımlar gösterdi. Alana geldiği andan itibaren gazeteciden çok eylemci gibi paylaşımlar yapan muhabirin HDP hayranlığı da paralel yapının seçim ittifakını gözler önüne serdi.

Öte yandan Şencan kendisini gözaltına almaya çalışan polislere isimlerini sordu. Polis ise, 'Ne yapacaksın Amerika'ya mı şikayet edeceksin?' diye yanıtladı.

Gezicilere katılım şoku

Gezi Parkı rantçıları Taksim'den eli boş döndü. Günlerdir 7 Haziran seçimleri öncesi halkı sokağa dökme çağrısı yapan Geziciler umduğunu bulamadı. İstiklal Caddesi'nde toplanan 100 kişilik bir grup sloganlar atıp Taksim'e çıkmaya çalıştı. Erken saatlerde önlem alan polis buna izin vermeyince oturma eylemi yapıp dağıldı. 

 

AKŞAM

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler