YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zaman gazetesi kendi haberine büyük yalan dedi
Zaman, Gezi eylemleri sırasında Bezm-i Alem Valide Sultan Camii’nde içki içildiği haberlerini yalanladı.
Zaman gazetesi kendi haberine büyük yalan dedi
04 Mayıs 2015 / 12:23 Güncelleme: 04 Mayıs 2015 / 12:24

Oysa ki; 3 Haziran 2013 tarihinde “Göstericiler camide bira ve sigara içmiş” başlığı ile haberi servis eden Cihan Haber Ajansı idi. Zaman’ın kendi haberine ‘Büyük Yalan’ demesi, “tarihin çarkı” olarak yorumlandı

17 ve 25 Aralık kirli operasyonlarının başarısız olmasının ardından hırçınlaşan paralel devlet yapılanmasının yayın organlarının toplum gözündeki itibarı, her geçen gün düşüyor. Paralel Yapı'nın yayın organlarının gerçek yüzleri bir bir ortaya çıkıyor.

İlk kendileri duyurmuştu

Zaman Gazetesi'nin Pazar ekinde, Dolmabahçe Camii'nde içki içildiğinin yalan olduğu iddia edildi ve söz konusu haberin "10 büyük yalan" arasında yer aldığı savunuldu. Oysa Dolmabahçe Camii'nde içki içildiği haberini kamuoyuna ilk duyuran Cihan Haber Ajansı ve Samanyolu TV olmuştu! Cihan, 3 Haziran 2013 tarihinde "Göstericiler camide bira ve sigara içmiş" haberini servis etmişti.

Camiden canlı yayın yapmıştı

Aynı gün Samanyolu Televizyonu, Gezi eylemleri sırasında Bezm-i Alem Valide Sultan Camii'nde yaşanan olayın ertesi günü buradan yayın yapılmıştı. Canlı yayını yapan muhabir, "Cami'nin içerisinde içki kutusu görüyoruz" diyerek ekranlara bira kutuları yansıtılmıştı. Ayrıca muhabir, 'marjinal grup' diye adlandırdığı eylemcileri sert bir dille eleştirmişti.

Eskisi

Yenisi

 

YENİ AKİT

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler