YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Zaman Gazetesi çok ayıp ediyor'
'Zaman Gazetesi çok ayıp ediyor'
10 Haziran 2014 11:24
Gülen Hareketi medyasının çözüm süreci üzerine yaklaşımını eleştiren Ahmet Kekeç, bu tavir için "Çok ayıp ediyorlar" ifadesini kullandı

Stargazete'de yer alan habere göre; 24 TV'de yayınlanan, Halime Kökçe'nin moderatörlüğünü yaptığı Politik Eksen programında Ahmet Kekeç çözüm sürecini ve Lice'de yaşananları değerlendirdi. Kekeç, son olaylarda ve çözüm süreci konusunda Cemaat medyasının tavrını eleştirirken "çok ayıp ediyorlar" ifadesini kullandı.

Kekeç, cemaate yakın yayın organlarının çözüm sürecinin başarılı olma ihtimalinden dolayı mutsuz olduklarını belirtti. Kekeç, cemaatin yayın organlarının son dönemdeki yayın politikalarını “ayıp ediyorlar” sözleriyle eleştirdi.

“Zaman Gazetesi ve versiyonları bu meseleye nasıl baktıklarını biraz izledim hakikaten çok ayıp ediyorlar. Sen on beş gün boyunca sürekli devlet zaaf içinde. PKK burayı aldı. Burada bunlar yapıldı, seyrediyorsun. Dalga geçen yayınlar falan. Dicle’deki olaylardan sonra da birden bire başka bir takım insanlarla ittifak görüntüleri vermeler, hele o çalıştaydaki konuşmalarla ilgili verdikleri haber hakikaten içler acısıydı. Beşir Atalay’ın herhangi bir cümlesi alınıyor, işte itiraf falan diye veriliyor. “İşte itiraf” falan. Bir şey söylemiyor ki adam. Efkan Ala’nın bir cümlesi yine cımbızla alınıyor. Şu mealde bir cümle; “artık aracılar yok. Bu meseleyi biz kendimiz konuşuyoruz” demeye getiren bir cümle. İşte “terör örgütü ile görüştüğünü itiraf etti.” Kardeşim adam onu söylemiyor ki.

Bir kez daha altını çiziyorum; cemaate yakın yayın organları bu meselenin çözülecek ihtimalinden dolayı mutsuzlar. Bunu açık açık söylemek lazım. Nereden baktıkları da çok belli değil.”

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler