YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yüzde 50'den sonra bir çark da Ali Sabancı'dan geldi
Yüzde 50'den sonra bir çark da Ali Sabancı'dan geldi
06 Kasım 2015 17:23
AK Parti'nin yeniden tek başına iktidar olma hakkı kazanmasıyla birlikte muhalifler bir bir değişmeye başladı. Son çark ise Ali Sabancı'dan geldi.

Tapelerle Fethullah Gülen ilişkisi ortaya çıkan Ali Sabancı, "AK Parti'yi söndürelim" mesajıyla kendini deşifre etmişti.

YÜZDE 50'DEN SONRA DEĞİŞTİ

Pegasus'un patronu Sabancı seçimlerin en büyük anket olduğunu ve seçimlerden birinci çıkanlara destek olunması gerektiğini belirtti.

2014'te seçimlerden hemen önce bir afiş hazırlatan ve "AK Parti'ye oy vermeyin" mesajı veren Pegasus'un patronu Ali Sabancı, yüzde 50 oyla AK Parti'nin yeniden iktidar şansını elde etmesiyle birlikte farklı konuşmaya başladı.

Ali Sabancı, Mersin'deki yenilikçi iş fikri olan gençlerin projelerini hayata geçirmesine zemin hazırlayacak 'Fikir Otobüsü Proje'sinin açılışına katıldı.

54 MİLYON KİŞİ ANKET YAPTI, BİRİNCİYE DESTEK LAZIM

Burada yaptığı konuşmada seçimleri değerlendiren Sabancı şu ifadeleri kullandı:

"Asgari ücreti alan başka ülkede yaşıyor da, sen başka ülkede mi yaşıyorsun? Dolayısıyla ben böyle iyi olduğunu, kötü olduğunu... Bana göre hepimiz aynı ülkede yaşıyoruz, bunları yaşayacağız. İşimizi daha iyi yaparak bunu becerebiliriz. Daha verimli oluruz. Bunun Türkçesi ne, sıfır kazanç. Birinin kazandığını biri kaybediyor. Niye beraber yapamıyoruz bu işleri. Şimdi beraber yapmak için bir fırsat var, bahane kalmadı.

Pazar günü 54 milyon insan gitti ankete katıldı. Hatta yanılma payı da yok bunun. Anket sonuçları da belli oldu. Şimdi herkes anketten bir numara çıkana destek olacak. Bunun için destek olacak."

(Ali Sabancı 2014'teki seçimlerin hemen öncesinde 'AK Parti'ye oy vermeyin' afişleri hazırlatmıştı)

rs1-521.jpg

 // Serdar
Müslüman akıllı olmalı. Ucuz bile olsa bu firmaya para kazandırmamalı...
06 Kasım 2015 22:12
 // Enes Mahir
Birinci çıkmış işte. Halkın desteği arkasında. Sana ihtiyacı yok. Hadi geldiğin kapıda dilenmeye devam....
06 Kasım 2015 19:04
GÜZEL AMMA KAYITLARA GEÇTİ BİR KERE
 // KASTAMONULU
GÜZEL KIVIRDI ARKADAŞ AMMA KAYITLARA GEÇTİBİR KERE....
06 Kasım 2015 Cuma 17:50
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler