YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yüzbinler 'Demokrasi Köprüsü'nde
İstanbul'da vatandaşlar, 15 Temmuz'da FETÖ tarafından gerçekleştirilen darbe girişimini protesto etmek amacıyla Boğaziçi Köprüsü'ne yürüyor.
Yüzbinler 'Demokrasi Köprüsü'nde
21 Temmuz 2016 / 22:02 Güncelleme: 22 Temmuz 2016 / 08:31

İstanbul'da yüz binlerce kişi, Boğaziçi Köprüsü'nde yürüyerek darbe girişimini protesto etti.

Milli İrade Platformu'nca düzenlenen "Darbeye Karşı Boğaziçi Köprüsündeyiz" yürüyüşü için vatandaşlar, Üsküdar Altunizade'de toplandı.

Yüz binlerce kişi, "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Darbecilere idam", Recep Tayyip Erdoğan'ı yedirmeyeceğiz", "İşte ordu, işte komutan" sloganları eşliğinde Boğaziçi Köprüsü'ne yürüdü. Vatandaşlar, Türk bayrakları ve meşaleler taşıdı. Yürüyüş nedeniyle köprü, araç trafiğine kapandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan, AK Parti İl Başkanı Selim Temurci, belediye başkanları, sanatçıların da yer aldığı yürüyüşte, yatsı ezanından sonra Kur'an-ı Kerim, ardından da İstiklal Marşı okundu.

Boğaziçi Köprüsü yürüyüşün ardından ulaşıma açıldı 

foto-367.jpg

Ünlü isimlerde Kısıklı'da

Darbe girişimine, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kısıklı'daki konutu önünde toplanan vatandaşların tepkisi sürerken, spor ve sanat camiasının ünlü isimleri de darbeye karşı biraraya geldi. 

Kulüpler Birliği Vakfı ve İstanbul Başakşehir Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ, Barcelonalı futbolcu Arda Turan, eski futbolcu Rıdvan Dilmen, sanatçılar Hadise, Fettah Can ile Hakan Ural, Kısıklı'daki sahnede halkı selamlayarak konuşmalar yaptılar.

15 Temmuz
 // Leon
Allah aşkına kampanya başlatın. Boğaziçi köprüsünün adı, '15 Temmuz Demokrasi İçin Şehitler Köprüsü' olsun....
22 Temmuz 2016 01:09
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler