YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yusuf Yerkel beni aradı ve...
Soma'da, Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel'in tekme attığı Erdal Kocabıyık, hakkında yazılan bir çok iddianın ardından sessizliğini bozdu.
Yusuf Yerkel beni aradı ve...
22 Mayıs 2014 / 21:05 Güncelleme: 22 Mayıs 2014 / 21:06

Kocabıyık, "Provokatör değilim. Olayın orta yerinde kaldım. Başbakanımızdan da özür dilerim. Art niyetim yoktu" dedi. Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel'in olayın ardından kendisini aradığını ifade eden Kocabıyık, "Beni aradı. Pişman olduğunu söyledi. Karşılıklı olarak helalleştik" dedi.

Maden faciası nedeniyle 301 işçinin hayatını kaybettiği Soma'da, Başbakan'ın konvoyunun geçişi sırasında bir araca tekme atması üzerine Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel tarafından tekmelenen Erdal Kocabıyık, Ege Postası'na konuştu.

"Evimden çıkamıyorum mahcubum"

Hakkında 'eylemi parayla yaptı', 'provokatör' ve 'Somalı değil' gibi iddialar atılan Kocabıyık, 'Ben 10 yıllık madenciyim. Soma'da yaşıyorum. Provokatör değilim. Olayın orta yerinde kaldım. Başbakanımızdan da özür dilerim. Art niyetim yoktu. Dayımın oğlu vefat etmişti. Onun kızgınlığı, üzüntüsü vardı. Geçmişte eylemle olayla alakam hiç olmadı. Olayın ardından emniyete ifademi verdim. Evimden çıkamıyorum. Mahcubum.' dedi.

Yerkel ile helalleştik

Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel'in olayın ardından kendisini aradığını ifade eden Kocabıyık, 'Yusuf Bey aradı. İletişime geçti. Helallik istedi. Ben de istedim. O da pişman olduğunu söyledi. Kendisini affettim. Helalleştik. O da beni affetti. Ben kendisi hakkında suç duyurusunda bulunmadım. Olayı kamuoyunda çok yanlış anlattılar. Bana yönelik bir tehdit baskı yok' diye konuştu.

 

EGE POSTASI

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler