YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yusuf İslam'dan Türkiye'ye övgü
Yusuf İslam'dan Türkiye'ye övgü
23 Nisan 2016 20:20
Cat Stevens olarak ismini duyuran Yusuf İslam, Türkiye'nin yıldızının parlamaya devam ettiğini ifade ederek, Türkiye'nin aynen bir çiçek bahçesi gibi olduğunu ifade etti.

Yusuf İslam, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da katıldığı Konya Büyükşehir Belediyesi Spor ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen İslam Dünyası Turizm Başkenti Konya Tanıtım Toplantısı'nda, İslam'ı seçtiği günlerdeki Türkiye ile şimdiki arasında çok fark olduğunu ifade etti.

"TÜRKİYE ÇİÇEK BAHÇESİ GİBİ"

Türkiye'nin yıldızının parlamaya devam ettiğini vurgulayan İslam, "Türkiye, aynen bir çiçek bahçesi gibi. Kur'an-ı Kerim'e başlamadan önce bana Hz. Mevlana'nın şiirlerinden oluşan bir kitap hediye edilmişti. İşte bu Mevlana'nın şiirleri benim için ilk adım olmuştu. Bu şiirler İslam'ın güzelliğine pencere açmıştı. O andan itibaren dar dünyam açıldı ve hakikatle baş başa bıraktı." dedi.

İslam, bugün insanlığın daha çok barışa ihtiyacı olduğuna işaret ederek, şöyle konuştu:

"Suriye konusunda hiçbir ülkenin yapamadığını Türkiye yaptı. Bütün alicenaplığı ile kapılarını Suriyelilere açtı. Maalesef insan hakları diye bir şeyden bahsediyorlar. İnsan hakları çok değersiz. Şu an öldürülen insanların hiç değeri yok. Bu arada Türkiye'nin yaptığı gibi Almanya'da mültecileri kabul etti. Onlara da teşekkür etmeliyiz."

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler