YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yurtta tacizde bulunduğu iddia edilen kişi açığa alındı
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'ndan bugün bir gazetede yer alan "Tecavüz Merkezi" başlıklı habere ilişkin yazılı açıklama yapıldı.
Yurtta tacizde bulunduğu iddia edilen kişi açığa alındı
12 Mart 2015 / 13:46 Güncelleme: 12 Mart 2015 / 14:25

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının, "Harput Bakım, Sosyal ve Rehabilitasyon Merkezindeki kız öğrencilere cinsel istismarda bulunulduğu" iddiaları üzerine soruşturma başlattığı, bu kapsamda kuruluş müdürü ve personelin açığa alındığı bildirildi.

Açıklamada, 2007-2012 yıllarını kapsayan ve Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen iddialara ilişkin soruşturmanın yanı sıra Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam tarafından üç müfettişin görevlendirildiği bildirildi.

Bakan İslam'ın talimatıyla yürütülen soruşturmanın selameti ve iddiaların objektif değerlendirilebilmesi amacıyla kuruluş müdürü ve haberde ismi geçen tüm personelin açığa alındığı da belirtildi.

Bakanlığın, çocukların, kadınların, engellilerin, yaşlıların, kimsesizlerin kimsesi olma yolunda büyük hizmetler ifa ettiğinin altı çizilen açıklamada, ''Bu bakımdan henüz soruşturma aşamasında olan bir konu dolayısıyla Bakanlığımızın bir kuruluşunun 'Tecavüz Merkezi' başlığıyla kamuoyunda itibarsızlaştırılması tüm bu hizmetlere zarar verecek bir nitelik taşımaktadır. Soruşturmaların gereği yapılarak, kamuoyu bilgilendirilecektir'' ifadesine yer verildi.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler