YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yurtta bayram coşkusu
Ramazan Bayramı, tüm yurtta coşkuyla kutlanıyor. Bayram, sabahın erken saatlerinde camilere akın eden vatandaşların kıldıkları bayram namazıyla başladı.
Yurtta bayram coşkusu
19 Ağustos 2012 / 10:06 Güncelleme: 19 Ağustos 2012 / 10:19

Edirne'deki Selimiye Camisi'nde Ramazan Bayramı coşkusu yaşandı.

Bayram namazı için Türk-İslam şaheserlerinden Mimar Sinan'ın ustalık eseri Selimiye Camisi'ne akın eden vatandaşlar, vaktinden önce camiyi doldurdu.

Edirne Müftüsü Ömer Taşçıoğlu verdiği vaazda bayramların birleştiriciliği ve güzelliklerinden söz etti.

Namazın ardından cami çıkışında bazı vatandaşlar bayramlaştı. Vatandaşların bir kısmı da, bayramlaşmanın ardından yakınlarının mezarlarını ziyaret etti.

Depremzedeler bayramı konteynerlerde karşıladı

Van'da geçen yıl meydana gelen depremlerin ardından oluşturulan konteyner kentlerde yaşayan depremzedeler, bayram namazını konteyner mescitlerde kıldı.

Suriyelilerin buruk bayramı

Ülkelerindeki olaylardan kaçarak Türkiye'ye gelen Suriyeliler, vatanlarından uzakta buruk bir bayram yaşıyor.

Şanlıurfa'nın Akçakale ve Ceylanpınar ilçesinde çadır kentlerde, Gaziantep'in Nizip ilçesinde ise kaldıkları okulun bahçesinde bayram namazı için saf tutan Suriyeliler, ülkelerindeki iç savaşın bir an evvel sona ermesi için dua etti. Kimi sığınmacıların ise duygulandığı görüldü.

Down sendromlu çocuklar vatandaşlara şeker ikram etti

Eyüp'te, down sendromlu çocuklar ürettikleri şekerleri bayram namazından sonra vatandaşlara ikram etti.

Eyüp Belediyesi, İstanbul Kalkınma Bakanlığı, İstanbul Kalkınma Ajansı ve Down Sendromu Vakfı işbirliğiyle hayata geçirilen ''Şeker Hayat Projesi'' kapsamında Şeker Hayat Atölyesi'nde eğitim gören down sendromlu gençler, bayram namazını Eyüp Sultan Camisi'nde kılan vatandaşlara namaz çıkışında çeşitli ikramlarda bulundu. AA

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler